Andrzej Duda późnym niedzielnym popołudniem pojawił się na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Padły mocne słowa.. (zd. il.) Wikimedia Commons/Radosław CzarneckiŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Czerwca 2020

Andrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewał

Andrzej Duda późnym niedzielnym popołudniem pojawił się na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam w programie "Rozmowy niedokończone". Wywiad, którego tematem były głównie zbliżające się wybory, trwał blisko dwie godziny. Podczas rozmowy prezydent odpowiadał także na pytania słuchaczy i widzów. Padły mocne słowa.

- Najbardziej istotne jest to, żeby prezydent, który zostanie wybrany w tegorocznych wyborach, mógł objąć urząd 6 sierpnia tego roku. To jest kwestia fundamentalna - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda w programie "Rozmowy niedokończone" Radia Maryja.

Tatry. Niespotykana anomalia pogodowa, nagle zapanowała zima i spadł śnieg. Co się dzieje?Tatry. Niespotykana anomalia pogodowa, nagle zapanowała zima i spadł śnieg. Co się dzieje?Czytaj dalej

Andrzej Duda na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Padły mocne słowa

Andrzej Duda, obecny prezydent i ubiegający się o reelekcję kandydat z ramienia PiS, w "Rozmowach niedokończonych" na antenie Radia Maryja i TV Trwam był pytany m.in. o spory polityczne związane z wyborami prezydenckimi. Jak przyznał, dla niego kwestią fundamentalną jest, aby nowa kadencja prezydenta rozpoczęła się 6 sierpnia.

"Dla mnie, jako tego, który jest także odpowiedzialny konstytucyjnie za tak zwaną ciągłość władzy państwowej, najbardziej w tym wszystkim istotna jest jedna rzecz – żeby prezydent, który zostanie wybrany w tegorocznych wyborach prezydenckich mógł objąć urząd 6 sierpnia tego roku. To jest kwestia fundamentalna" - podkreślił prezydent.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Cena truskawek w Polsce wywołała przedziwne zjawisko. Złodzieje okradają rolników, nie do wiary
2. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Rozmowa dotyczyła głównie tematu wyborów prezydenckich oraz była także niejako podsumowaniem ostatnich pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy. Pojawiły się również tematy dotyczące spraw bieżących. Prezydent na antenie radia i telewizji o. Rydzyka zaapelował m. in. do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o jak najszybsze przegłosowanie przepisów wyborczych "w poczuciu odpowiedzialności za Polskę".

Andrzej Duda został także zapytany o swoją żonę Agatę Dudę i jej działalność jako pierwsza dama, która niekiedy jest krytykowana, że na przykład robi zbyt mało i nie udziela się za często, szczególnie jeśli chodzi o sprawy polityczne. - Ja niczego jej nie narzucam. Wybrała ona model niewdawania się ani w politykę, ani w debaty. Nie udziela się w mediach, ale zajmuje się pracą społeczną, za co bardzo ją szanuję - stwierdził Andrzej Duda.

Niektórzy komentujący nie ukrywali, że podobne podejście do urzędu nie jest właściwe, szczególnie po tak długim czasie kadencji. Jest to widoczne przede wszystkim, gdy zestawi się postawę obecnej pierwszej damy z pracą jej poprzedniczek. Prezydent najwyraźniej nie zamierza jednak wycofywać się ze swoich postanowień. Jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję, Agata Duda będzie zapewne pełniła swoją funkcję w taki sam sposób, jak dotychczas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Krystyna Pawłowicz obraziła publicznie dziecko, nie ma żadnych granic. Wszystko udokumentowane
  4. Loty do Polski i z Polski będą wznowione. Popularna linia lotnicza właśnie wydała nagły komunikat
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Linie lotnicze idą na wojnę cenową. Także tanie. Bardzo popularny przewoźnik zapowiada obniżki cen o połowę

Źródło: polsatnews.pl / wiadomosci.wp.pl