Andrzej Duda wybory. Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
Źródło: Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości

Andrzej Duda jest jednym z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich. Mimo protestów w popierającym go obozie politycznym ubiegający się o reelekcję wciąż prze do majowego głosowania. Dowiedzieliśmy się, dlaczego.

Kandydaci na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zajęli różne stanowiska w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja. Część z nich bojkotuje pomysły głosowania korespondencyjnego, które zorganizowane ma być w środku pandemii koronawirusa. Druga część optuje za wzięciem udziału w nierównej walce z Prawem i Sprawiedliwością. Jak sami tłumaczą, "nie chcą oddać Polski walkowerem Jarosławowi Kaczyńskiemu".

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Andrzej Duda: Poznaliśmy powód, dla którego Duda prze do wyborów

Z nieoficjalnych ustaleń portalu "Wirtualna Polska" wiemy, że do głosowania ma dojść już w maju. Jednak podaną przez redaktorów datą nie jest 10 maja. Andrzej Duda prze do wyborów, które miałyby się odbyć 17 lub 23.05. Z przedstawionych opinii publicznej informacji wynika, że były Wicepremier, Jarosław Gowin nie potrafił przekonać obecnie urzędującego Prezydenta do zmiany terminu na 2022 rok. Jak dowiedzieli się członkowie redakcji "WP" z zamówionych węwnątrz-sztabowych sondaży wynika, że przeprowadzenie wyborów w jak najszybszym tempie da Dudzie zwycięstwo w pierwszej turze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenie

W wyniku oskarżeń o nieuczciwą i niedemokratyczną formę głosowania oraz sytuację epidemiologiczną doszło do znacznego spadku deklarowanej przez obywateli frekwencji. Umożliwia to Andrzejowi Dudzie zmobilizowanie swoich wyborców oraz przekroczenie progu 50% poparcia. Zakończyłoby to wybory prezydenckie w pierwszej turze. Przypomnijmy, że w Polsce jedynym Prezydentem, który uzyskał reelekcję, jest Aleksander Kwaśniewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Premier przeprasza obywateli i sugeruje wcześniejsze zniesienie obostrzeń. Zaskakująca wiadomość z Włoch

Źródło: Wirtualna Polska