Amazon. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Maja 2020

Tragedia na nocnej zmianie w popularnej firmie. Kobieta nie żyje, sprawą zajmie się inspekcja pracy

Amazon wywołuje skrajne emocje wśród wielu Polek i Polaków. Największe kontrowersje budzi podejście przedsiębiorstwa do praw pracowniczych. Nie brakuje też niepokojących doniesień o naruszeniach panującego reżimu sanitarnego w magazynach firmy. Dopiero tragedia, do której doszło w znanym zakładzie pracy, zainteresowała inspekcję pracy.

W jednym z magazynów, w Sadach miały miejsce niepokojące zdarzenia. Podczas wykonywania swojej pracy doszło do zatrzymania krążenia u jednej z zatrudnionych pracownic. Zawał spowodował zgon u 40-letniej kobiety. Dramatyczna sytuacja wydarzyła się podczas ostatniej nocnej zmiany z niedzieli na poniedziałek. Mimo akcji ratunkowej oraz długiej reanimacji nie udało się uratować zmarłej.

Fantastyczne wieści, może dojść do przełomu w walce z koronawirusem. Znamy wyniki pierwszych testów szczepionkiFantastyczne wieści, może dojść do przełomu w walce z koronawirusem. Znamy wyniki pierwszych testów szczepionkiCzytaj dalej

Amazon będzie musiał skonforntować się z inspekcją pracy.

Z informacji Radia Poznań wynika, że PIP przyjrzy się wypadkowi, do jakiego doszło w ostatnich dniach na terenie magazynu. Zgon kobiety potwierdziła przedstawicielka przedsiębiorstwa, Magdalena Węglewska. Jednocześnie złożyła kondolencje rodzinie oraz bliskim zmarłej pracownicy. - Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki z poznańskiego zespołu. Łączymy się w bólu z członkami jej rodziny i bliskimi oraz otaczamy wsparciem jej współpracowników - mówi w Radiu Poznań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Sprawa ta wbudziła zainteresowanie lokalnych mediów. Wciąż jednak nie znamy przyczyny, dla której doszło do zatrzymania akcji serca. Zostanie ona zbadana przez Państwową Inspekcję Pracy oraz wykwalifikowanych do tego medyków.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
   2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
   3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
   4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
   5. Wiceminister, maseczki i 7 funkcjonariuszy uzbrojonych po zęby. Sieć obiega zadziwiające zdjęcie, aż trudno uwierzyć
   6. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz

Źródło: [Radio Poznań]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News