Aktor z "Allo Allo" powraca. East News/DAINES/REX/Shutterstock
Źródło: East News/DAINES/REX/Shutterstock
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 18 Listopada 2020

Pamiętacie "Allo Allo"? Jedna z największych gwiazd powróciła

"Allo Allo" to jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali komediowych wszechczasów. Emitowany na całym świecie, w latach 90. dotarł również do Polski. Jedną z najciekawszych postaci był odgrywany przez Guya Sinera porucznik Gruber. Obecnie aktora możemy podziwiać w najnowszym sezonie produkcji Netflixa, "The Crown".

"Allo Allo" to popularny brytyjski sitcom, który swym zasięgiem wykroczył daleko poza granice kraju, w którym powstał. Widzowie, również ci polscy, szybko zakochali się w niezwykle charyzmatycznych i zabawnych postaciach serialu. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów był porucznik Gruber, którego zagrał Guy Siner. Dziś znów możemy podziwiać aktora w jednej z popularnych serii Netflixa, "The Crown".

Sylwester w TVN odwołany? Przedstawiono najmniej spodziewany scenariusz, wielu będzie zawiedzionychSylwester w TVN odwołany? Przedstawiono najmniej spodziewany scenariusz, wielu będzie zawiedzionychCzytaj dalej

"Allo Allo" kochane na całym świecie

"Allo Allo" jak żaden inny serial poruszył serca widzów na całym świecie. Kochany przez miliony, cieszył się ogromną popularnością nie tylko w lata 80. kiedy powstawał, ale również w .90, gdy rozpoczęto jego emisję w Polsce. Do dziś pochwalić może się ogromną rzeszą fanów, którzy chętnie do niego wracają.

Fabuła serii, która doczekała się 9 sezonów rozgrywa się w małej francuskiej miejscowości podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest właściciel kawiarni, grany przez Gordena Kaye, Rene Artois. Goście, wśród których są bardzo często niemieccy żołnierze, chętnie nawiedzają lokal gastronomiczny, co prowadzi do niezwykle humorystycznych konfrontacji i wydarzeń.

Choć "Allo Allo" przedstawia jeden z najmroczniejszych okresów w dziejach świata, podchodzi do tematu z ogromnym humorem i dystansem. Produkcji nie brak również dobrego smaku, co niełatwe jest przy tego typu okolicznościach fabularnych. Brytyjski humor "Allo Allo" okazał się być zrozumiały dla fanów na całym świecie.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych z "Allo Allo" postaci jest niemiecki porucznik Hubert Gruber. Odgrywany przez brytyjskiego aktora amerykańskiego pochodzenia Guya Sinera, wielokrotnie budził salwy śmiechu wśród widzów sitcomu. Dziś oglądać możemy go w mniej humorystycznej, acz równie ciekawej kreacji, w nowym sezonie serialu Netflixa.

Sławomir Świerzyński z Bayer Full okradł innego artystę? Chodzi o zwykłą uczciwość, ujawniamy - wstydSławomir Świerzyński z Bayer Full okradł innego artystę? Chodzi o zwykłą uczciwość, ujawniamy - wstydCzytaj dalej

Gruber powraca!

Choć kreację stworzoną przez Guya Sinera w "Allo Allo" można określić jako jedną z najwybitniejszych ról męskich w brytyjskich serialach, aktor nie zrobił zawrotnej kariery. Po zakończeniu zdjęć do kultowej serii w 1992 r., jego ekranowe występy obejmują niewiele ponad 20, najczęściej niedużych ról.

Ostatnia bardziej znacząca produkcja z jego udziałem to pierwsza część serii "Piraci z Karaibów", gdzie podziwiać mogliśmy krótki, acz niesamowicie zabawny epizod w wykonaniu aktora z "Allo Allo". To właśnie grana przez niego postać wpuściła kapitana Jacka Sparrowa do Port Royal za garść drobnych monet.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Choć karierę filmową Guya Sinera od czasu "Allo Allo" nie można określić mianem zawrotnej, wszystko wskazuje na to, że może się to zmienić. Aktor został bowiem zatrudniony w jednej z najpopularniejszych serii Netflixa, "The Crown".

Guy Siner pojawia się w najnowszym, czwartym sezonie historii królowej Elżbiety. Wciela się w postać ministra w rządzie Margaret Thatcher, Francisa Pyma. Aktor został od razu rozpoznany przez fanów "Allo Allo", którzy niezmiernie cieszą się z powodu możliwości ponownego ujrzenia na ekranie odtwórcy porucznika Grubera.

"The Crown" to jedna z najciekawszych propozycji serialowych Netflixa. Opowiada historię królowej Elżbiety II, w którą wciela się laureatka Oscara za "Faworytę", Olivia Colman. Aktorka przejęła pałeczkę po Claire Foy ("Pierwszy człowiek"), która wcześniej odgrywała postać monarchini w młodszym wieku.

Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o słowach wypowiedzianych 5 lat temu. Miała jednoznaczne zdanie ws. aborcjiMagdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o słowach wypowiedzianych 5 lat temu. Miała jednoznaczne zdanie ws. aborcjiCzytaj dalej

źródło: wp.pl, filmweb.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi