Aleksandra Dulkiewicz i Papież Franciszek. Twitter/Aleksandra Dulkiewicz
Źródło: Twitter/Aleksandra Dulkiewicz
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Grudnia 2019

Afera po spotkaniu Dulkiewicz z papieżem. Chodzi o jej propozycję dla Franciszka

Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z papieżem Franciszkiem, podczas wizyty w Watykanie. Z trudnych do zrozumienia powodów, propozycja, jaką mu złożyła, wywołała ogromne poruszenie wśród internautów.

Prezydent miasta Gdańska pochwaliła się spotkaniem z Ojcem Świętym za pośrednictwem Twittera. Zamieściła zdjęcie, na którym podaje papieżowi rękę.

- Wzruszające spotkanie z Papieżem Franciszkiem po audiencji generalnej. Zaproszenie do Gdańska ⁦na 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych wręczone i przyjęte życzliwie... - napisała na Twitterze Dulkiewicz.

To właśnie druga część jej wpisu wywołała ogromne zamieszanie.

Nie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiaryNie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiaryCzytaj dalej

Aleksandra Dulkiewicz zaprasza papieża Franciszka do Gdańska

Prawa strona Twittera zaczęła wyciągać prezydent Gdańska poglądy. W tym, m.in. jej udział w Marszu Równości, który w tym roku po raz kolejny przeszedł ulicami, zarządzanego przez nią miasta.

"A do kościoła Pani chodzi?", "Jak można być tak dwulicowym, wstyd!", "Czy opowiedziała pani Papiezowi o profanacjach podczas teczowej manifestacji w Gdańsku?", "Mi byłoby wstyd najpierw lansować się na homoparadzie gdzie znieważano religijne symbole a później pisać o wzruszającym spotkaniu z papieżem..." - brzmią niektóre, bardziej cenzuralne komentarze.

Wiele wskazuje na to, że internetowi oponenci Dulkiewicz zapomnieli o spotkaniu papieża z Joanną Scheuring-Wielgus, czy jego wypowiedziach, dotyczących tolerancji dla osób homoseksualnych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura już po 35 latach stażu? Trwają prace nad projektem

2. Nie będzie kolejnych 500 plus. Oficjalne stanowisko resortu

3. Psy świadomie manipulują ludźmi? Niesamowite odkrycie zmienia pojęcie o czworonogach

4. Uczestniczka dowiedziała się, że padła ofiarą napaści seksualnej z nagrania. Międzynarodowy skandal w "Big Brother"

5. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy

6. Sąsiadka bohaterskiego Polaka z Londynu ujawnia o nim całą prawdę. Niebywałe