Aleksander Kwaśniewski. wikipedia.org/Piotr DrabikŹródło: wikipedia.org/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Czerwca 2020

Aleksander Kwaśniewski w zatrważających słowach, ujawnił co myśli. Chodzi o TVP, "pranie brudów" i Jacka Kurskiego

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Onet.pl pozytywnie ocenił szanse Rafała Trzaskowskiego na wygranie drugiej tury. Jednocześnie zaznaczył, że kandydat KO musi liczyć się ze zmasowanym atakiem mediów publicznych na niego.

Według sondażu exit poll Rafał Trzaskowski najprawdopodobniej może liczyć na poparcie w granicach 30%. Do urzędującego prezydenta traci około 12%.

Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? "Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej"Czytaj dalej

Aleksander Kwaśniewski ostrzega

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Onet.pl ocenił wyniki pierwszej tury - Te wyniki wskazują, że będziemy mieli bardzo interesującą II turę. Wyścig wyborczy ewidentnie nie został rozstrzygnięty. Andrzej Duda pozostaje jego faworytem, ale Rafał Trzaskowski ma duże szanse go dogonić, bo trend ma pozytywny. Przy tym oczywiście ma duże znaczenie, że drugi i trzeci kandydat ma wyższy wynik, niż urzędujący prezydent - stwierdził - Warto zwrócić uwagę także na to, że jeżeli policzymy, że cały elektorat Krzysztofa Bosaka zagłosowałby na Andrzeja Dudę, to też nie jest to wystarczające do jego zwycięstwa. Ale dobrze wiemy, że ten cały jego elektorat nie zagłosuje na urzędującego prezydenta, bo tam jest mnóstwo młodych, krnąbrnych ludzi, którzy nie znoszą zarówno Platformy, jak i PiS-u. Gdyby nawet tak było, to i tak za mało. - ocenił.

Jednocześnie zastrzegł, że z pewnością sztab Andrzeja Dudy nie spocznie na laurach - Myślę, że w pierwszej kolejności będą starali się znaleźć jakieś argumenty i prezenty dla elektoratu Bosaka. Ale też będą starali się dotrzeć do elektoratu Hołowni, bo tu, jak się wydaje, jest szansa na uzyskanie brakującego poparcia dla tych ponad 50 procent - zaznaczył. Jego zdaniem należy też liczyć się z niezwykłą zajadłością po stronie upartyjnionej telewizji publicznej - Trendy mają to do siebie, że jeżeli nie zdarzy się coś dramatycznego, one się nie załamują w ciągu jednego dnia. Ja oczywiście przewiduję, że teraz Jacek Kurski będzie szukał jakichś strasznych rzeczy na Trzaskowskiego, żeby poprzez czarną kampanię ten trend zatrzymać i odwrócić. Na razie jest on bowiem imponujący. Trzaskowski zaczął kampanię cztery tygodnie temu i dzisiaj już ma powyżej 30 procent - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Wpływ 5G na zdrowie człowieka - najnowszy raport nie pozostawia wątpliwości

Źródło: Onet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News