Aleksander Kwaśniewski poparł Biedronia. wikipedia.org/Piotr Drabik
Źródło: wikipedia.org/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Lutego 2020

Aleksander Kwaśniewski wydał stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Można się było spodziewać?

Aleksander Kwaśniewski odniósł się do akcji CBA dotyczącej słynnej "willi Kwaśniewskich". Były prezydent ocenił również prezydenturę Andrzeja Duda i zapowiedział, na kogo odda swój głos w pierwszej turze nadchodzących wyborów.

Kwaśniewski nie zamierzał kryć swojego oburzenia wobec głośnej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. – Wkurzyłem się i zasmuciłem. Na naszych oczach łamane jest prawo, te rozmowy nigdy nie powinny być upublicznione, one mogły być przedstawione w zamkniętym procesie – powiedział w "Kropce nad i".

– Mam wielkie pretensje do państwa PiS, bo takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. W końcu są jakieś nieprzekraczalne granice, a ujawnienie prywatnych rozmów to naruszenie. Kiedyś powiedziałem, i to też gdzieś podsłuchano, że w Polsce istnieją 3 zdemoralizowane instytucje: służby specjalne, prokuratura i TVP. Zdania nie zmieniłem, ta sprawa pokazało że twierdzenie jest aktualne – mówił w TVN 24 były prezydent RP.

Zapytany o ówczesnego szefa Biura Mariusza Kamińskiego, powiedział: – Nigdy nie poznałem tego Pana, ale on jest w naszej sprawie nienormalny. A fakt, że prezydent Andrzej Duda go ułaskawił dodaje tylko pikanterii. To już są układy mafijne, trzeba powiedzieć to wprost.

Jednocześnie zaznaczył, że wraz z prawnikami pracują nad możliwością wystosowania pozwu.

Impreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaciImpreza firmowa w kostnicy z pokazem bez ubrań na czele. Szef słono zapłaciCzytaj dalej

Aleksander Kwaśniewski: prezydentura Dudy jest niesamodzielna

Były polityk SLD odniósł się także do ostatnich 5 lat, jakie w Pałacu Prezydenckim spędził Andrzej Duda: – Prezydenturę Andrzeja Dudy oceniam jako niesamodzielną. I właściwie taki komentarz by wystarczył. Nie było w historii prezydenta tak uwikłanego we własne środowisko polityczne i tak zależnego od szefa partii. Protestuję przeciwko takiej hipokryzji – ocenił.

Kwaśniewski skomentował również hipokryzję obecnie urzędującego prezydenta. – Nie można być takim hipokrytą. Jeżeli zarzucało się Komorowskiemu, że jest zbyt platformiany, to nie wolno być aż tak PiS-owskim, będąc jego następcą – przekazał telewizji TVN.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Cytowany przez "Wirtualną Polskę" zaznaczył, że choć niedawno pokonanie Prawa i Sprawiedliwości wydawało się niemożliwe, w jego opinii opozycyjni kandydaci mają szansę na zwycięstwo w majowych wyborach. – Dlatego w I turze będę głosował na Roberta Biedronia. W każdym normalnym kraju demokratycznym to moment, że możemy głosować zgodnie z poglądami ideowymi – zapowiedział Kwaśniewski.

Za wsparcie wyrażone przez byłego prezydenta szybko podziękował sam zainteresowany. "Dziękuję Panie Prezydencie za poparcie! Dzięki Tobie i lewicy, 21 lat temu Polska weszła do NATO, a teraz razem możemy zbudować", czytamy na Facebooku kandydata Lewicy, Roberta Biedronia.

Robert Biedroń -- Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Wpływ 5G na zdrowie człowieka - najnowszy raport nie pozostawia wątpliwości

źródło: WP / TVN 24