Aldi w powodu ryzyka dla zdrowia swoich klientów, postanowiło wycofać ze swoich sklepów i ze sprzedaży kilka produktów.. flickr.com/Mike MozartŹródło: flickr.com/Mike Mozart
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Czerwca 2020

Wycofano popularne produkty z jednej z sieci sklepów, bo były groźne dla zdrowia. Plastik i fermentujące jedzenie w sklepach w Aldi w całej Polsce

Aldi z powodu ryzyka dla zdrowia swoich klientów, postanowiło wycofać ze swoich sklepów i ze sprzedaży kilka produktów. Dotyczy to popularnej i lubianej czekolady ze słonymi precelkami oraz paprykarza de luxe. Wycofanie artykułów nastąpiło "w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów". O co chodzi? O sprawie informuje Polsat News.

Czekolada CHATEAU ze słonymi precelkami została wycofana ze sprzedaży sieci Aldi. Powodem są kawałki plastiku, które mogą się w niej znajdować. Wycofany został także paprykarz de luxe, który "wykazuje odstępstwa jakościowe w obszarze zapachu oraz smaku, powstałe w wyniku procesów fermentacyjnych". Informację przekazało Polsat News.

Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? "Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej"Czytaj dalej

Aldi. Wycofana ze sprzedaży czekolada oraz paprykarz. Produkty groźne dla zdrowia!

Sieć sklepów zwróciła się z ostrzeżeniem oraz prośbą do swoich klientów o niezwłoczny zwrot produktu CHATEAU. Jak podaje Polsat News, jest to czekolada ze słonymi precelkami 200 g. Jej kod kreskowy to 28011477, a data przydatności do spożycia to 01.07.2020 r. Numerem partii tego artykułu spożywczego to N43B. Producentem czekolady CHATEAU jest STORCK, AUGUST KG. Sieć gwarantuje zwrot należności za zakupiony towar, nawet w przypadku braku paragonu, który jest dowodem dokonania zakupu. "W produkcie tym mogą znajdować się kawałki plastiku, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów" - ostrzega sieć w swoim komunikacie.

Jak przekazała sieć, wycofała ten produkt ze sprzedaży "w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów" i jednocześnie zapewnia, że zagrożenie dotyczy jedynie tego konkretnego produktu, a nie wszystkich artykułów marki CHATEAU. Równocześnie nie dotyczy to także pozostałych produktów producenta STORCK, AUGUST KG. Cała reszta jest bez zastrzeżeń i nie zagraża zdrowiu ani życiu klientów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Aldi apeluje także o niezwłoczny zwrot paprykarza de luxe 210 g, z kodem kreskowym 5902709580072 oraz datą przydatności do spożycia 09.07.2020 r. Producentem tego produktu jest PIEROŻEK S.C, przekazało Polsat News.

"Produkt wykazuje odstępstwa jakościowe w obszarze zapachu oraz smaku, powstałe w wyniku procesów fermentacyjnych" - informuje sieć Aldi. Paprykarz został już wycofany ze sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News