Czy Ala Tracz miała szansę na wygranie Eurowizji? Ekspert ocenia.. (screen) Youtube/Junior Eurovision Song ContestŹródło: (screen) Youtube/Junior Eurovision Song Contest
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 30 Listopada 2020

Dlaczego tak naprawdę Polska przegrała Eurowizję Junior? Ekspert ujawnia

Dlaczego Ala Tracz nie miała szans wygrać Eurowizji Junior? W rozmowie z Pudelkiem ekspert wyjaśnił, dlaczego kolejny triumf Polski podczas wokalnych zmagań nie był możliwy. Powodów było kilka i wszystkie mogą zaskoczyć. Czy było to związane również z poprzednimi wygranymi przez młode Polki edycjami konkursu?

  • Ala Tracz była reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2020.
  • Tegoroczny konkurs wygrała Francuzka, Valentina z piosenką "J'imagine". Drugie miejsce zajęła reprezentantka Kazachstanu, a trzecie - Hiszpanii.
  • Jak twierdzi ekspert w rozmowie z Pudelkiem, Ala nie miała szans na wygraną. 
  • Nie chodzi tylko o dwie ostatnie edycje wygrane przez Polskę, ale również piosenkę, która na aktualne standardy była, według niego, przestarzała.

Dla Pudelka wypowiedział się William Lee Adams z Wiwibloggs.

Fantastyczne wieści przed weekendem. Prognozy napawają optymizmem, eksperci przekazaliFantastyczne wieści przed weekendem. Prognozy napawają optymizmem, eksperci przekazaliCzytaj dalej

Ala Tracz nie miała szansy na wygraną w Eurowizji? Ekspert wyjaśnia

W tym roku konkurs Eurowizji ponownie odbywał się w Polsce. Dzięki zeszłorocznej wygranej Viki Gabor w Gliwicach, również w tym roku nasz kraj miał gościć młodych muzyków z całej Europy. Pandemia pokrzyżowała te plany, ale w przeciwieństwie do "dorosłej" Eurowizji, konkurs dla juniorów jednak się odbył. 

W konkursie wzięło udział o wiele mniej uczestników niż poprzednio - liczba uczestniczących krajów spadła z 19 do 12, ale dołączyły nowe - swój debiut, choć niezbyt udany, zaliczyły Niemcy. 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła reprezentantka Francji, Valentina, z piosenką "J'imagine". Jako przyczynę jej sukcesu podawano głównie piosenkę, która swoją oryginalnością, witalnością i skocznością poprawiła humory wielu widzów Eurowizji oraz jej jurorów.

Ala Tracz zajęła 9. miejsce na 12 możliwych, o czym początkowo w "Wiadomościach" TVP nie wspomniano, a to przeoczenie (prawdopodobnie celowe) naprawiono dopiero dzisiaj. Co było przyczyną tak niskiego miejsca polskiej reprezentantki i czy miała ona szanse na wygraną?

W rozmowie z Pudelkiem ekspert muzyczny, William Lee Adams z Wiwibloggs, stwierdził, że nie było to możliwe

"Piosenka była nieco przestarzała"

Czy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzytaj dalej

- Największym utrudnieniem dla Polski było to, że zwyciężyła już dwa razy. To zapewne wpłynęło na wiele osób w ten sposób, że nie chcieli już oddać głosu na Polskę i skłoniło jurorów i fanów, aby zagłosować na kogoś innego i "zarazić miłością" inne kraje. Podobał mi się występ Ali, to, co działo się na scenie, zaskoczyła mnie i nie sposób było się nie uśmiechnąć. Niestety jej piosenka była nieco przestarzała - twierdził William Lee Adams.

Pudelek zadał również pytanie o tegoroczną zwyciężczynię, Valentinę.

- Francja bardzo zasłużyła na to zwycięstwo. Przyniosła widzom wiele radości i to jest właśnie to, czego dzieci i dorośli potrzebują teraz w okresie pandemii. Sprytnym posunięciem było pokazanie zabytków z europejskich krajów na wyświetlaczu za plecami Valentiny. To sprawiło, że głosujący poczuli się częścią jej występu i mogli się z nią utożsamiać - mówił. 

To oznacza, że prawdopodobnie Ala Tracz nie miała w tym roku szans na wygraną. Być może za rok sytuacja się odmieni i kolejny uczestnik Eurowizji Junior z Polski będzie mógł zawojować europejskie sceny.

Teksty wybrane dla Ciebie:

źródło: [pudelek.pl]

Agata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się częstoAgata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się częstoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: