Aktor dożył naprawdę sędziwego wieku i nie zwalnia z tempa - nadal pracuje!. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Stycznia 2020

Trudno uwierzyć ile lat ma najstarszy, polski aktor. Nadal pracuje

Aktor skończył... 100 lat i nadal pracuje! Witold Sadowy to oficjalnie najstarszy żyjący polski aktor. Jest także recenzentem teatralnym i publicystą. Dożył naprawdę sędziwego wieku i mimo to nie zamierza zwalniać tempa i rezygnować ze swojej pasji, jaką jest aktorstwo. Ciągle pracuje, a także bierze czynny udział we wszystkich premierach teatralnych. Zapewnia, że będzie oddawał się swojej pasji dopóki zdrowie mu na to pozwoli.

Witold Sadowy urodził się 7 stycznia 1920 w Warszawie. Ma już 100 lat i jest najstarszym żyjącym polskim aktorem i recenzentem teatralnym, wciąż aktywnym zawodowo. W dalszym ciągu jest stałym felietonistą "Gazety Wyborczej" i "Życia na gorąco". Jest także autorem czterech książek. Sadowy od najmłodszych lat interesował się teatrem i marzył o pracy aktora oraz dziennikarza. Jako chłopiec zaczynał od redagowania gazetki szkolnej. Chodził do teatru w każdej wolnej chwili, a tam spotykał wielkich aktorów, z którymi się witał.

- Byłem redaktorem gazetki szkolnej i wtedy chodziłem do różnych teatrów, przedstawiałem się wielkim aktorom - powiedział Sadowy.

Anna Dymna pierwszy raz tak szczerze o ludziach, którzy życzą jej źle. Radzi sobie z okropnym hejtemAnna Dymna pierwszy raz tak szczerze o ludziach, którzy życzą jej źle. Radzi sobie z okropnym hejtemCzytaj dalej

Aktor Witold Sadowy skończył 100 lat i jest najstarszym żyjącym polskim aktorem, wciąż aktywnym zawodowo!

W wywiadzie udzielonym programowi "Dzień Dobry TVN", Witold Sadowy wyznał, że pasja, jaką jest dla niego aktorstwo, trzyma go przy życiu. Zdrowia, świetnej kondycji, motywacji, energii i zapału do pracy może mu pozazdrościć niejeden młodszy aktor!

- Ponieważ ja jestem obłąkany na punkcie teatru, więc bywam, przyjmuję wszystkie zaproszenia. I właściwie mogę powiedzieć, że bywam na wszystkich premierach. Teatr trzyma mnie stale przy życiu - wyznał Sadowy.

- Potrafi zamęczyć wszystkich swoją aktywnością - powiedział żartobliwie Krzysztof Szuster, przyjaciel aktora.

W specjalnym reportażu "Dzień Dobry TVN", poświęconym Witoldowi Sadowemu, na temat swojego starszego kolegi z branży wypowiedziała się m.in. Krystyna Janda.

- On grał we wszystkim, on zna wszystkich, on stał na scenie z takimi ludźmi, on wie wszystko. Po prostu… Naprawdę, jakiegokolwiek pytania się nie dotknie, to on wie wszystko. To jest niebywałe - powiedziała aktorka.

Krystyna Janda przyznała też, że Witold Sadowy wciąż jest niekwestionowanym autorytetem w kwestiach teatralnych. - Jak się chce naprawdę czegoś dowiedzieć, jak z czymś było w historii teatru, to pytam pana Witolda. On mi to ze szczegółami opowiada, łącznie z tym, jaka była tego dnia pogoda. To jest nieprawdopodobne - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

2. Niesamowite znalezisko w polskiej rzece. Wielu nie mogło uwierzyć, leżało na samym dnie

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze