AgroUnia nie daje za wygraną. (zd. il.) Jakub Kaminski/East News -13.10.2020. Protest rolników
Źródło: (zd. il.) Jakub Kaminski/East News -13.10.2020. Protest rolników
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Października 2020

Pod domem polityka PiS wyrzucono odchody. Pewna grupa społeczna zwyczajnie ma dość, czują się zawiedzeni

Choć mogło się zdawać, że weekend przyniósł nieco wytchnienia od rolniczych protestów i blokad dróg, reprezentanci AGROunii nie zamierzają się poddawać. Wczoraj doszło do kolejnych manifestacji. Działacze wysypali obornik pod domem jednego z ważnych posłów partii rządzącej.

Kolejne dni przynoszą wyrazy sprzeciwu rolników wobec głosowanej w sejmie tzw. "piątki dla zwierząt", ustawy mającej na celu m.in. ograniczenie uboju rytualnego oraz stopniową likwidację ferm futerkowych. Przedstawiciele AGROunii rozpoczęli wczoraj cykl prowokacji w ramach "podziękowania" posłom, którzy opowiedzieli się za wprowadzanym projektem. Wczoraj o 7.00 rano zjawili się przed domem posła PiS, Piotra Polaka i zostawili mu "pamiątkę" w postaci wysypanego przed bramą obornika.

Niespodziewana decyzja Roberta Mazurka. Kontrowersyjne słowa, mogą być zaskoczeniem dla wieluNiespodziewana decyzja Roberta Mazurka. Kontrowersyjne słowa, mogą być zaskoczeniem dla wieluCzytaj dalej

Prześladowanie "zdrajców wsi"

Mimo braku bardziej kłopotliwych dla użytkowników dróg manifestacji w przeciągu weekendu, nic nie wskazuje na to, by wola członków AGROunii ostygła. Zaledwie wczoraj rano reprezentanci organizacji postanowili wyrazić swój sprzeciw poprzez wysypanie obornika pod prywatnymi domami posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ofiarą takich prowokacji padli m.in. były sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Zbigniew Babalski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kazimierz Gwiazdowski oraz poseł Piotr Polak. Na bramie do posiadłości tego ostatniego rolnicy zawiesili banner z hasłem "Tu mieszka Piotr Polak, zdrajca polskiej wsi".

Rolniczy terror nie ustaje

Wielka afera w Wielka afera w "Rolnik szuka żony". Uczestniczki mają ogromny żal do rolnikaCzytaj dalej

W sieci szybko pojawiły się nagrania z akcji protestacyjnych. Na jednym z nich usłyszeć można wypowiedź lidera AGROunii, Michała Kołodziejczaka:

- Tak się kończy głosowanie przeciwko polskim rolnikom. I to jest wstyd, że to poseł z okręgu wybrany przez rolników. To jest wstyd dla człowieka, który jeździł po rolnikach i namawiał, żeby na niego głosować. Taka kupa obornika powinna dziś być pod domem każdego posła, który sprzeciwił się rolnikom. Szczególnie pod domami posłów PiS, którzy mówili, że będą reprezentowali interes polskich rolników. To, co zrobili posłowie, to jest dzielenie ludzi w Polsce. Dzielenie na dobrych i złych. I posłowie nigdy nie powinni tego robić - mówił. Na twitterze pojawiły się również zdjęcia z wczorajszych zajść.

Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak w pobliżu domu posła Jana Polaka

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce2. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja3. Policja interweniowała ws. mszy świętej. Ksiądz stanie przed sądem

Wkrótce kolejne protesty

Przedstawiciele AGROunii nie zamierzają składać broni. Już teraz zapowiadają, że to nie koniec akcji protestacyjnych, a za jedyny warunek ugody podają całkowite zrezygnowanie z tzw. "piątki dla zwierząt". Na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku zamieszczono ostrzeżenie: "Nie ma i nie będzie pobłażania dla nikogo! Społeczeństwo w końcu dochodzi do głosu. Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób." Wszystko wskazuje na to, że rządzący jeszcze długo nie będą mogli spać spokojnie.

źródło: Twitter.com/RafalzKrakowa; Facebook.com/projektAGROunia; Gazeta.pl

Popularna youtuberka zakażona. Rozgoryczona skarży się w mediach: Popularna youtuberka zakażona. Rozgoryczona skarży się w mediach: "Nasz system jest niewydolny"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  2. Ważyła prawie 100 kg, a schudła, wciąż jedząc hamburgery i pizzę. Teraz zdradza sekret swojej metamorfozy
  3. Tego jeszcze nie było. Czy zakupy dla wszystkich w godzinach dla seniorów jednak mogą być możliwe? Jeden sklep znalazł sposób
  4. Lech Wałęsa ma dość, puściły mu nerwy. "Typ znowu pomawia mnie i ubliża"
  5. Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka
  6. Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?