Agnieszka Woźniak-Starak. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Sierpnia 2020

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Jej mąż zginął w tragicznych okolicznościach, a teraz spokoju nie daje jej sąd

Agnieszka Woźniak-Starak nadal nie doczekała się wyroku sądu w sprawie pochówku swojego męża. Niestety prezenterka do dziś nie może w spokoju przeżyć żałoby. Niejasne okoliczności pogrzebu przedsiębiorcy są rozpatrywane przez organy ścigania. Niewykluczone, że mogło dojść do złamania przepisów dotyczących organizacji pochówku. Sprawa została po raz kolejny odroczona.

Piotr Woźniak-Starak zmarł w wyniku wypadku na motorówce. Badania biegłych wykazały, że do zgonu doprowadził uraz mózgu. Warto podkreślić, że zdarzenie mogło być spowodowane przez uderzenie łopat śruby motorówki. Decyzją najbliższych zmarłego został on pochowany na ternie rodzinnej wilii. Wyjaśnijmy, że do organizacji ceremonii pogrzebowych na prywatnych nieruchomościach niezbędna jest specjalna zgoda. "Onet" ujawnia, że Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie wydał zezwolenia na to działanie.

Ewa Drzyzga poprowadzi Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny dramatCzytaj dalej

Agnieszka Woźniak-Starak po roku wciąż zmaga się ze śmiercią męża

Reporterzy "Onetu" deklarują, że giżycka komenda policji skierowała do tamtejszego sądu pilny wniosek. Organy ścigania apelują o wymierzenie kary dla Mirosława S. Mężczna miał być osobą odpowiedzialną za ewentualne naruszenia przepisów. Dziennikarze informują, że w opinii funkcjonariuszy "w dniu 30 sierpnia 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko dokonał pochówku urny z prochami w grobie murowanym na działce, która nie stanowi cmentarza".

Były prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiByły prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiCzytaj dalej

"Onet" ujawnia, że pierwsze zawiadomienie w sprawie prochów Woźniaka-Staraka zostało złożone przez władze Giżycka. Wójt gminy oraz lokalny sanepid jako pierwsi nagłaśniali możliwe nieprawidłowości. Swoją opinię przedstawił też inspektor nadzoru budowlanego. Jego ekspertyza również świadczy na niekorzyść oskarżonego. Liczne spekulacje wskazywały na przeniesienie prochów prezentera na warszawskie Powązki. Odniósł się do nich inspektor Janusz Dzisko. W rozmowie z "Onetem" tłumaczył, że nie wydano decyzji o ekshumacji ciała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Agnieszka Woźniak-Starak wciąż nie może przeżyć swojej żałoby w spokoju. Wynika to również z przedłużających się procesów. Giżycki sąd prowadził już rozprawę wuja zmarłego, Mirosława S., obwinionego o niewłaściwy pochówek. Wydanie wyroku odroczono do 12 sierpnia, do godziny 12., ale sprawę po raz kolejny przełożono w czasie. 

- Już po zamknięciu przewodu sądowego do sądu dotarła informacja, że Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi postępowanie w sprawie o czyn zabroniony z art.90 ustawy prawo budowlane, mające wyjaśnić czy prochy Piotra Woźniaka-Staraka zostały złożone w murowanym grobie czy katakumbach. W tej sprawie prokurator miał dopuścić dowód z opinii biegłych - pracowników naukowych z jednej z polskich uczelni technicznych. Opinia ma być gotowa na początku września 2020 r. - tłumaczy sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie dla "Onetu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ponad 16 tysięcy Polaków odciętych od świata. Setki interwencji. Koszmar