Agnieszka Krukówna. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Aktorka znana z kultowych polskich filmów i seriali wpadła w szpony nałogu. Stoczyła ciężką walkę

Agnieszka Krukówna była uznawana za jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Po każdej roli następowała kolejna, większa niż poprzednia. Pojawiły się nagrody. Niestety, życie po raz kolejny udowodniło, że im większy sukces, tym boleśniejszy upadek.

Zaczęła ledwie w wieku 12 lat rolą Iwonki w serialu "Panny". Za nią przyszły występy w kolejnych serialach i miniserialach. Prawdziwą sławę przyniosła jej rola w serialu "Janka" z 1989 roku. Swoje "5 minut" Krukówna miała niemal przez całe lata 90. W roku 1993 wystąpiła w "Liście Schindlera" Spielberga oraz "Pestce" Jandy. W 1999 roku otrzymała Orła oraz Złotą Kaczkę za Najlepsza główną rolę kobiecą w filmie "Farba".

– Czasami przypominała mi na planie cudowne małe zwierzątko stworzone do aktorstwa. Uwielbiam ją. Nikt z nas nie zna kresu jej możliwości – mówił o niej choćby Marek Kondrat, cytowany przez "SE".

Niestety, w aktorce z czasem coś pękło.

Były partner Kory będzie miał dziecko? Przerwał milczenieByły partner Kory będzie miał dziecko? Przerwał milczenieCzytaj dalej

Agnieszka Krukówna: życie straciło dla mnie urok

Krukówna załamała się po przygotowaniach do głośnej "Bożej podszewki". – Czułam się wtedy zupełnie wyczerpana. Nie potrafiłam cieszyć się tym, że jestem młodą kobietą, niezależną finansowo. Życie straciło dla mnie urok – wyznała.

"SE" przypomina, że wtedy również zakończył się jej związek z operatorem filmowym Marianem Prokopem. Para szykowała się już do ślubu. Mimo to Prokop postanowił odejść. – Znalazłam się w pustce, którą zapragnęłam wypełnić czymkolwiek. I wtedy otarłam się o narkotyki... – mówiła aktorka, cytowany przez dziennik.

Zdaniem Krystyny Jandy Krukówna jest osobą niesamowicie wrażliwą. – Ona jest szalenie delikatną osobą, wrażliwą, rozedrganą – twierdziła.

Krukówna przestała radzić sobie ze swoimi nałogami. Odwołała udział w sztuce na dwa dni przed premierą w teatrze i uciekła do rodziców. Potem przyszedł odwyk i terapia. Walka z nałogiem trwała przeszło 3 lata. Po powrocie do zdrowia Agnieszka Krukówna udzieliła bardzo szczerego wywiadu, w którym przyznała się do swojego nałogu. Później bardzo żałowała tego kroku. – Popełniłam straszny błąd, odpowiadając szczerze na pytania dziennikarki. (...) A teraz ciągnie się to za mną. Mając tego rodzaju problem, należy zwierzyć się z niego tylko bliskiej osobie – mówiła aktorka.

Od tamtego czasu bezskutecznie próbuje wrócić na szczyt. Aktorka unika filmu i skupia się na teatrze. Jak zaznacza "Super Express", Krukówna grywa jednak ledwie jedną sztukę rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia