Agnieszka Krukówna. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Aktorka znana z kultowych polskich filmów i seriali wpadła w szpony nałogu. Stoczyła ciężką walkę

Agnieszka Krukówna była uznawana za jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Po każdej roli następowała kolejna, większa niż poprzednia. Pojawiły się nagrody. Niestety, życie po raz kolejny udowodniło, że im większy sukces, tym boleśniejszy upadek.

Zaczęła ledwie w wieku 12 lat rolą Iwonki w serialu "Panny". Za nią przyszły występy w kolejnych serialach i miniserialach. Prawdziwą sławę przyniosła jej rola w serialu "Janka" z 1989 roku. Swoje "5 minut" Krukówna miała niemal przez całe lata 90. W roku 1993 wystąpiła w "Liście Schindlera" Spielberga oraz "Pestce" Jandy. W 1999 roku otrzymała Orła oraz Złotą Kaczkę za Najlepsza główną rolę kobiecą w filmie "Farba".

– Czasami przypominała mi na planie cudowne małe zwierzątko stworzone do aktorstwa. Uwielbiam ją. Nikt z nas nie zna kresu jej możliwości – mówił o niej choćby Marek Kondrat, cytowany przez "SE".

Niestety, w aktorce z czasem coś pękło.

Były partner Kory będzie miał dziecko? Przerwał milczenieByły partner Kory będzie miał dziecko? Przerwał milczenieCzytaj dalej

Agnieszka Krukówna: życie straciło dla mnie urok

Krukówna załamała się po przygotowaniach do głośnej "Bożej podszewki". – Czułam się wtedy zupełnie wyczerpana. Nie potrafiłam cieszyć się tym, że jestem młodą kobietą, niezależną finansowo. Życie straciło dla mnie urok – wyznała.

"SE" przypomina, że wtedy również zakończył się jej związek z operatorem filmowym Marianem Prokopem. Para szykowała się już do ślubu. Mimo to Prokop postanowił odejść. – Znalazłam się w pustce, którą zapragnęłam wypełnić czymkolwiek. I wtedy otarłam się o narkotyki... – mówiła aktorka, cytowany przez dziennik.

Zdaniem Krystyny Jandy Krukówna jest osobą niesamowicie wrażliwą. – Ona jest szalenie delikatną osobą, wrażliwą, rozedrganą – twierdziła.

Krukówna przestała radzić sobie ze swoimi nałogami. Odwołała udział w sztuce na dwa dni przed premierą w teatrze i uciekła do rodziców. Potem przyszedł odwyk i terapia. Walka z nałogiem trwała przeszło 3 lata. Po powrocie do zdrowia Agnieszka Krukówna udzieliła bardzo szczerego wywiadu, w którym przyznała się do swojego nałogu. Później bardzo żałowała tego kroku. – Popełniłam straszny błąd, odpowiadając szczerze na pytania dziennikarki. (...) A teraz ciągnie się to za mną. Mając tego rodzaju problem, należy zwierzyć się z niego tylko bliskiej osobie – mówiła aktorka.

Od tamtego czasu bezskutecznie próbuje wrócić na szczyt. Aktorka unika filmu i skupia się na teatrze. Jak zaznacza "Super Express", Krukówna grywa jednak ledwie jedną sztukę rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News