Stockinger opowiedział o chorobie Agnieszki Kotulanki.. Wikimedia Commons, Sławek, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]Źródło: Wikimedia Commons, Sławek, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]
Wszystkie wideo autora Julian Bakuła
Autor Julian Bakuła - 21 Lutego 2021

Tomasz Stockinger o Agnieszce Kotulance: "To się działo przez tyle lat na naszych oczach"

Tomasz Stockinger, który przez lata występował u boku Agnieszki Kotulanki w serialu "Klan", w wywiadzie dla Faktu wypowiedział się na temat uzależnienia aktorki od alkoholu. Zdaniem Stockingera historia Agnieszki Kotulanki powinna być ostrzeżeniem dla osób lekceważących tego rodzaju problemy.

  • Tomasz Stockinger udzielił wywiadu Faktowi
  • Przez lata grał u boku Agnieszki Kotulanki w "Klanie"
  • W trzecią rocznicę śmierci aktorki opowiedział o jej chorobie

Jak podaje plotek.pl, aktor Tomasz Stockinger udzielił Faktowi wywiadu, w którym opowiadał między innymi o swojej współpracy i znajomości ze zmarłą w 2018 roku Agnieszką Kotulanką. To właśnie u jej boku występował przez lata w emitowanym przez TVP od 1997 roku serialu "Klan".

Wspólnie wcielali się w rolę małżeństwa Lubicz. - Wszystko miała. Nie tylko talent, ale też urodę, rodzinę, dzieci, przyjaciół, publiczność. Dalej mogła z nami pracować i być z nami przez ten czas. Jak przestała grać minęło już siedem lat. Zawsze grała z temperamentem, wiarygodnie i bardzo prawdziwie - mówił przywoływany przez portal plotek.pl Stockinger.

W udzielonym w trzecią rocznicę śmierci aktorki wywiadzie Stockinger poruszył także temat choroby, z którą zmagała się Agnieszka Kotulanka - uzależnienia od alkoholu - stwierdzając, że wszyscy jej współpracownicy wiedzieli o problemach, z jakimi się zmaga.

Stockinger o chorobie Agnieszki Kotulanki

- Wszyscy o nich wiedzieli, a ona ich nie przezwyciężyła. Wielka szkoda. To się działo przez tyle lat na naszych oczach i ona nie mogła zawrócić z tej drogi. No niestety jakiś procent ludzi nie daje rady. I padło też na Agnieszkę. Na tym polega cała groza choroby alkoholowej. To nie są igraszki, to jest choroba śmiertelna i tak się okazało w przypadku Agnieszki. No cóż. Wielki żal pozostał - mówił Stockinger w przywoływanym przez plotek.pl wywiadzie dla Faktu.

Ze słów Stockingera wynika również, że ekipa serialu usiłowała w specyficzny sposób wspierać Agnieszkę Kotulankę na planie filmowym. - Z tego, co ja wiem, to wszyscy starali się to robić łącznie z produkcją serialu. Przede wszystkim przymykając oko na jej kolejne wpadki, gdy była niezdolna do zdjęć, czy nie była w formie. Produkcja bardzo pracowała nad tym - opowiadał Stockinger w wywiadzie dla Faktu.

- Wielokrotnie były rozmowy z nią i lekarzem. Ale się nie udało. Cała ta historia niestety powinna być takim ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy lekceważą chorobę alkoholową - stwierdził aktor, który przez lata współpracował z Agnieszką Kotulanką.

IMGW ogłosiło alerty hydrologiczne lub meteorologiczne dla prawie całego krajuIMGW ogłosiło alerty hydrologiczne lub meteorologiczne dla prawie całego krajuCzytaj dalej

Jak podaje plotek.pl, w 2013 roku Agnieszka Kotulanka porzuciła karierę w show-biznesie i skończyła z aktorstwem. W pewnym momencie przestała pojawiać się na planie serialu "Klan", w związku z czym straciła pracę.

Pierwsza podjęta przez Agnieszkę Kotulankę próba odwyku zakończyła się nawrotem choroby alkoholowej. Po drugiej próbie odwyku aktorka miała sama zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień. W lutym 2018 roku zmarła jednak w wyniku krwotocznego udaru mózgu.

W świetle tragicznego życiorysu artystki można się zastanawiać, czy na miejscu jest rozwodzenie się jej kolegi z pracy nad jej chorobą. Z doniesień portalu plotek.pl wynika, że rynek wydawniczy zainteresowany jest wydaniem biografii Agnieszki Kotulanki, czemu sprzeciwiają się jednak dzieci aktorki.

Źródło: plotek.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: