. Michal Rozbicki/East News
Źródło: Michal Rozbicki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Stycznia 2020

Agent Tomek po latach ujawnił całą prawdę o swojej pracy. Jest afera

Agent Tomek, a w zasadzie Tomasz Kaczmarek, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, opowiedział o swojej pracy jako agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna ujawnił kulisy jednej z największych operacji CBA tzw. "willi Kwaśniewskich".

Do zeznań "agenta Tomka" dotarli dziennikarze "Superwizjera". W wywiadzie mężczyzna obciąża swoich byłych przełożonych. Kaczmarek opowiada również o rozpracowywaniu byłej pary prezydenckiej, Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Zapowiedź materiału zatytułowanego "Spowiedź Agenta Tomka" ukazała się na Twitterze.

Agent Tomek w Superwizjerze

Agent Tomek opowiada o "willi kwaśniewskich"

– Dawali mi jasny sygnał, że w trakcie mojej pracy mam formułować pewne zdarzenia, które się wydarzyły w taki sposób, aby wskazywać na to, że właścicielami tej nieruchomości są państwo Kwaśniewscy – powiedział reporterom "Superwizjera" Kaczmarek, cytowany przez wp.pl

Nieruchomość, o której wspomina "agent Tomek" to tzw. willa Kwaśniewskich. Budynek znajduje się w Kazimierzu Dolnym i zdaniem funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorypcyjnego miał należeć do Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. By udowodnić podejrzenia CBA, Kaczmarek podszywał się pod zainteresowanego nieruchomością kupca.

Koronawirus jest już w Europie. Do tej pory zabił 41 osóbKoronawirus jest już w Europie. Do tej pory zabił 41 osóbCzytaj dalej

Zdaniem TVN 24 była to jedna z najbardziej spekakularnych akcji Biura dowodzonego wówczas przez Mariusza Kamińskiego, obecnie szefa MSWiA.

Wirtualna Polska przypomina, że dochodzenie rozpoczęło się w 2007 roku, jednak wobec braku dowodów umorzono je w 2010 roku. Byłej parze prezydenckiej nigdy nic nie udowodniono. Małżeństwo nie zostało nawet przesłuchane.

Premiera materiału odbędzie się dzisiaj o godz. 20. Kaczmarek opowie m.in o tym, kto wydawał mu instrukcje w sprawie walki z politycznymi przeciwnikami PiS oraz czy doszło wówczas do łamania prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Ojciec Meghan Markle nie przestaje mścić się na córce. Opublikował bardzo prywatne zdjęcia

5. Ksiądz w okropny sposób wykorzystywał i deprawował ministrantów. Niski wyrok

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki