Agata Duda. https://www.flickr.com/photos/whitehouse/48055473393Źródło: https://www.flickr.com/photos/whitehouse/48055473393
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Stycznia 2020

Agata Duda podsumowana u Rydzyka. Czarno na białym

Agata Dada zwykle nie zbiera najlepszych notowań za swoją działalność jako pierwsza dama. Zdaniem Aleksandry Pawlickiej z Newsweeka "sprowadziła tę zaszczytną funkcję do kroju garsonek i fast foodu". Goście telewizji Trwam wyraźnie nie zgadzają się jednak z tezą, że Agatę Dudę można posądzić o lenistwo.

Goście telewizji Tadeusza Rydzyka podsumowali działania Pierwszej Damy w 2019 roku.

Po pierwsze, jak zaznaczono, żona Andrzeja Dudy często towarzyszyła mężowi w podróżach po Polsce oraz za granicą. Zostało wyliczone, że Agata Duda w minionym roku brała udział w ponad 50 wizytach krajowych i zagranicznych. 

Co więcej, jak czytamy na łamach "SE", "pierwsza dama znana jest też z tego, że wspiera akcje charytatywne, w 2019 wsparła ponad 50 inicjatyw charytatywnych. Mało tego, objęta patronatem ponad 60 akcji, wysłała kilkadziesiąt listów. Bardzo często w czasie swoje pracy spotykała się z osobami potrzebującymi, zmagającymi się z niepełnosprawnością".

Katarzyna Wdowiak z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej zaznaczyła również, że Agata Duda brała czynny udział w przygotowywaniu świątecznych paczek z żywnością. "Nawet na chwilę nie odpoczęła, cały czas pracowała", podaje "SE". – Najwięcej pracy włożyła pani prezydentowa, nie odpoczywała ani na moment, pracowała bez wytchnienia, także byliśmy pod wrażeniem wysiłku, pracowitości – powiedziała u Rydzyka Wdowiak, cytowana przez dziennik.

Dodi był pięknym berneńskim psem pasterskim, zaginął w sylwestra. Nigdy nie wrócił do swoich właścicieliDodi był pięknym berneńskim psem pasterskim, zaginął w sylwestra. Nigdy nie wrócił do swoich właścicieliCzytaj dalej

Agata Duda i jej wielka rola

Miłych słów pod adresem pierwszej damy nie szczędził również Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W materiale, który został przygotowany przez telewizję Trwam, powiedział: – Pani prezydentowa spotykała się ze środowiskiem polonijnych nauczycieli, odwiedzała te miejsca, w których Polacy niosą pomoc swoim rodakom, ale też obywatelom tych państw, w których mieszkają. Do tego Agata Duda spotykała się z dziećmi, zapraszała uczniów do Pałacu Prezydenckiego i sama odwiedzała ich w szkołach.

"Super Express" zaznacza również, że "zawsze w czasie spotkań pierwsza dama wyglądała bardzo elegancko i z klasą".

Przypomnijmy jednak, że główne zarzuty dotyczące czasu, jaki jako pierwsza dama spędziła Agata Duda, nie dotyczyły jej stylu bądź braku zajęć. Wspomniana Aleksandra Pawlicka zaznaczyła, że lista jej inicjatyw przedstawiona przez Kancelarię Prezydenta jest, co prawda, długa, ale dotyczy głównie "wizyt w szkołach i przyjmowanych u siebie gości". Zdaniem dziennikarki to niezabieranie głosu w istotnych dla Polaków sprawach jest najwiekszą skazą na działalności Agaty Kornhauser-Dudy. Wylicza się, że pierwsza dama nie zajęła żadnego stanowiska w kontekście Czarnego Marszu czy demontażu ustroju demokratycznego przez PiS. Według Pawlickiej Agata Duda swoim zachowaniem hołduje zasadzie, że "tylko ci, którzy nic nie robią, nie popełniają błędów".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych

3. Popularny preparat ma działanie psychoaktywne. GIS ostrzega

4. Ile Polki i Polacy dają księdzu w kopercie? Niespodziewany wynik badania

5. Donald Tusk wyjawił po latach, że był bity przez ojca. "Bałem się go"

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku