Agata Duda chce zrezygnować z pełnienia funkcji Pierwszej Damy. Podjęła już decyzję.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Stycznia 2020

Agata Duda nie chce być Pierwszą Damą. Na ten rok wyznaczyła ważną decyzję

Agata Duda chce zrezygnować z pełnienia funkcji Pierwszej Damy RP. Podjęła już decyzję i wyznaczyła sobie cel na kolejny rok. Może to zaskoczyć wiele osób i wywołać spore zamieszanie wśród opinii publicznej. Co na to prezydent?

Agata Duda, czyli żona prezydenta Andrzeja Dudy, nie chce drugiej kadencji w Pałacu Prezydenckim. Jak donoszą media, Pierwsza Dama miała już wcześniej zawrzeć z mężem umowę dotyczącą ewentualnej reelekcji i zamierza tego dotrzymać. Kobieta nie chce być już Pierwszą Damą. Agata Duda w 2020 roku ma zamiar wrócić do Krakowa i to bez względu na decyzję Andrzeja Dudy.

Druzgocące wyliczenia Hanny Lis. TVP dostanie dwa razy więcej niż chorzy na rakaDruzgocące wyliczenia Hanny Lis. TVP dostanie dwa razy więcej niż chorzy na rakaCzytaj dalej

Agata Duda nie chce być już Pierwszą Damą. Ma dosyć?

Informację o planach Agaty Dudy podał jako pierwszy dziennik "Polska The Times", powołując się przy tym na dwa źródła.

Obserwując Agatę Dudę, można zauważyć, że Pierwsza Dama nie czuje się w swej roli za dobrze. Można powiedzieć, że żona prezydenta, poza uczestnictwem u boku męża w różnych wydarzeniach państwowych, uroczystościach i spotkaniach, praktycznie nie udziela się politycznie. Nie komentuje ważnych wydarzeń politycznych i społecznych czy chociażby konfliktów prezydenta z partią rządzącą i opozycją, do których czasem dochodzi. Nie porusza tematów i problemów społecznych, nie wspiera zbytnio żadnych ważnych akcji, poza nielicznymi, jak na przykład Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak było na przykład w przypadku Czarnego Marszu i głośnej sprawy prawa aborcyjnego w Polsce. Kobiety często liczą na głos poparcia Pierwszej Damy i piszą do niej nawet listy - w większości przypadków niestety bez skutku. Agata Duda wyraźnie od tego stroni. Woli milczeć i nie wyrażać swojego zdania, nie mieszać się. Być może z obaw przed tym, żeby nie podpaść jednej ze stron, w przypadku kiedy miałaby odmienne zdanie na dany temat niż partia do której przynależy jej mąż, czy taki stan rzeczy wynika może po prostu z czystej obojętności, gdyż nie chce być Pierwszą Damą i pełnić tę funkcję z wielkim zaangażowaniem? Ciężko stwierdzić.

- Pani prezydentowa nie będzie się odnosić do listu, ani udzielać żadnych komentarzy w tej sprawie - mówił jakiś czas temu w rozmowie z WP były już rzecznik prezydenta Marek Magierowski.

Co ciekawe, ostatnie konflikty Andrzej Dudy z PiS mogą być na rękę Agacie Dudzie. Niektórzy posłowie sugerują bowiem, że partia zaskoczy wszystkich, wystawiając ze swojego ramienia innego kandydata na prezydenta. Jedno jest pewne - Agata Duda nie chce dłużej mieszkać w Pałacu Prezydenckim w Warszawie i w 2020 roku wróci do ukochanego Krakowa. Niezależnie od tego, czy Andrzej Duda wygra kolejne wybory, czy też nie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem

3. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

5. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów