Agata Duda. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Stycznia 2020

Agata Duda milczy, ale nie jest bezczynna. Wiemy, jak spędziła ostatnie dni

Agata Duda mierzy się z powracającymi zarzutami o to, że pozostaje bierna w obliczu ważnych społecznie problemów. Szczególnie, kiedy zestawia się ją z jej poprzedniczkami. Rzeczywiście, pierwsza dama rzadko zabiera głos na forum publicznym, ale to nie znaczy, że jest bezczynna.

Działania Agaty Dudy są na bieżąco relacjonowane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej prezydenta RP. Pierwsza dama, tak jak nakazują konwenanse, zajmuje się przede wszystkim działalnością charytatywną. W ostatni czwartek odwiedziła siedzibę Fundacji Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną „Dom”.

Byliśmy na pogrzebie Adama Słodowego. Został pięknie pożegnanyByliśmy na pogrzebie Adama Słodowego. Został pięknie pożegnanyCzytaj dalej

Agata Duda wypełnia swoje obowiązki

Pierwsza dama obejrzała występ podopiecznych fundacji razem z uczniami siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 263 w Warszawie. Dowiadujemy się tego ze strony prezydent.pl.

– Bardzo lubię jasełkową tradycję i cieszę się, że jest ona tak chętnie w Polsce pielęgnowana. Do Polski tradycja przywędrowała z Włoch nieco później, bo na przełomie XIV i XV wieku. Najczęściej jasełka były anonimowe - mówiła , chwaląc się swoją wiedzą.

Duda życzyła podopiecznym wszystkiego najlepszego w nowym roku. Wyraziła nadzieję na to, że osoby z niepełnosprawnościami będą miały jak najszersze możliwości rozwoju i ekspresji. Następnie brała udział w warsztatach. Podopieczni fundacji zajmują się tkactwem ręcznym, ceramiką, plastyką i prostymi technikami stolarskimi. Jest to dla nich nie tylko forma terapii, ale i możliwość zdobycia umiejętności, na których mogą kiedyś zarobić.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News