Nie mógł z nią porozmawiać na osobności? Prezydent zdradził powód, dla którego Agata Duda milczy. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Lutego 2020

Nie mógł z nią porozmawiać na osobności? Prezydent zdradził powód, dla którego Agata Duda milczy

Agata Duda pouczona czy obroniona przez męża? W jednym z ostatnich wywiadów, na łamach tygodnika "Wprost", Andrzej Duda w końcu zabrał głos na temat działalności żony. Wiele osób zarzuca jej milczenie w kwestiach polityczno-społecznych i zbyt małe zaangażowanie w różnego rodzaju akcje. Niewiele jej też w mediach. Prezydent Andrzej Duda wyjaśnia, jaki jest powód takiego stanu rzeczy i sam przyznaje, że "większa obecność mojej żony w mediach mogłaby pomóc tym, którym ona pomaga".

Wiele osób zarzuca pierwszej damie RP Agacie Dudzie milczenie w sprawach politycznych, społecznych i ideologicznych. Wyraźnie od tego stroni. Temat ten stale powraca. Teraz w rozmowia z tygodnkiem "Wprost" Andrzej Duda znów został zapytany o żonę i jej działaność. W wywiadzie przypomniane zostało także pewne wystąpienie Agaty Dudy z czasu konwencji wyborczej sprzed 5 lat, kiedy to w bardzo mocnych słowach zapewniała, że za Dudą stoi nikt inny, jak ona i córka.

Przełomowa zapowiedź Dudy. Będą legalne związki partnerskie?Przełomowa zapowiedź Dudy. Będą legalne związki partnerskie?Czytaj dalej

- Jeszcze postanowiłam wyjaśnić pewną zagadkę. Otóż nasi oponenci ciągle się zastanawiają, kto stoi za Andrzejem Dudą. I bardzo obawiają się pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że to on właśnie stoi za moim mężem. Nie wiem, dlaczego są tacy strachliwi. Z całym szacunkiem, panie prezesie, ja się pana nie boję. Natomiast jedno jest pewne: niezależnie od wyniku wyborów, za Andrzejem stoję ja i moja córka. I tego nic nie zmieni - powiedziała wtedy.

Agata Duda stroni od udzielania się politycznie i większego zaagnażowania jako pierwsza dama

Było to jedno z mocniejszych i zarazem jedno z niewielu takich wystąpień i odważnych wypowiedzi Agaty Dudy. Dlaczego później przestała już zabierać głos i udzielać się politycznie?

- Moja żona znakomicie wykonuje obowiązki pierwszej damy - przyznał Duda w tygodniku "Wprost". - To prawda, nie wypowiada się w sprawach ideologicznych i politycznych, nie udziela wywiadów, ale to była jej suwerenna decyzja. Po prostu nigdy nie zajmowała się polityką i nadal nie chce tego robić - wyjaśnił prezydent i przyznał przy tym, że jego żona po prostu woli działać w ciszy i spokoju, a nie dla medialnych zysków. Jednak na pytanie, czy taki styl sprawowania roli pierwszej damy mu odpowiada, odparł: - Wydaje mi się, że większa obecność mojej żony w mediach mogłaby pomóc tym, którym ona pomaga. Jednak jest ona wielką indywidualistką i mocno trzyma się swoich zasad. Bardzo to szanują - przyznał Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentę

2. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Kinga Duda przyłapana, nagranie wyciekło do sieci. W kusej sukience zaczęła robić wyzywające show