Agata Duda. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Lutego 2020

Agata Duda wezwana do tablicy. Powinna zareagować?

Agata Duda, choć nieprawdą jest stwierdzenie, że przez ostatnie lata była bierna, rzeczywiście unika polityki jak może. Szczególnie, kiedy media bądź politycy i polityczki wzywają ją do tablicy. Tak jest i teraz, kiedy kolejni kandydaci i kandydatki na prezydenta rozpoczęli oficjalnie swoje kampanie.

Małgorzata Kidawa-Błońska podczas dzisiejszej konwencji przedstawiła wiernym sympatykom oraz widzom nie tylko swój program wyborczy, ale i męża. Reżyser, Jan Kidawa-Błoński wyszedł na scenę jeszcze przed swoją żoną.

Wiadomości TVP informują o koronawirusie. Wiadomości TVP informują o koronawirusie. "Jutro w parafiach zostaną odczytane listy"Czytaj dalej

– Taką tremę miałem ostatnio chyba, jak z Małgosią staliśmy 37 lat temu przed ołtarzem – żartował na scenie.

Mąż kandydatki opowiedział o tym, jak żona wspierała go przez ostatnie lata. Szczególnie wówczas, kiedy nie wiodło im się najlepiej. Kidawa-Błońska miała m.in. sprzedać swój cenny pierścionek, aby sfinansować jedną z produkcji męża.

Sztab PSL zdecydowanie doganiał KO pod kątem rozmachu. Podczas gdy Jan Kidawa-Błoński opowiadał wyborcom swojej żony, ile jej zawdzięcza, sympatycy Władysława Kosiniaka-Kamysza słuchali jego wybranki, Pauliny Kosiniak-Kamysz. Potencjalna pierwsza dama kilkukrotnie zapewniła, że nie będzie milczeć i nie da się "zamknąć pod kryształowym żyrandolem", ewidentnie wbijając w ten sposób szpilę Agacie Dudzie.

- Będę krzyczeć, będę przypominać o nas - o kobietach, o słabszych, niepełnosprawnych, o wartościach, które są dla nas najważniejsze - zapewniała na konwencji Kosiniak-Kamysz.

Agata Duda wezwana do tablicy

Komentatorom nie umknął rozdźwięk między postawami partnerów kandydatów na prezydenta. Kosiniak-Kamysz i Kidawa-Błońskiego szybko przeciwstawiono Agacie Dudzie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

- Pierwsza Dama nadal nie odniosła się do występu żony Kosiniaka-Kamysza i do występu męża Kidawy - Błońskiej. Agata Duda robi to co umie w tej kadencji najlepiej. Milczy - napisał na Twitterze Marek Kacprzak, rozpoczynając burzliwą dyskusję.

Rzeczywiście, bierność pierwszej damy, nawet w okresie kampanii wyborczej i przy ewidentnych przytykach ze strony jej potencjalnej następczyni, może zaskakiwać. Z drugiej strony, jak zauważyła część komentujących przytoczony wpis, Duda nie jest zupełnie bierna. Choć nie angażuje się w spory polityczne, sporą część swojego czasu poświęca na spotkania z potrzebującymi i fundacjami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie