Agata Duda przekazuje przedmioty na aukcję. youtube.com/prezydent.plŹródło: youtube.com/prezydent.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 28 Listopada 2020

Hejt w stronę Agaty Dudy za pewien gest. Nie każdy wie dlaczego internauci mają żal do pierwszej damy

Agata Duda z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zaangażowała się w akcję charytatywną organizowaną przez Polskie Radio. Na aukcję przekazała swój złoty łańcuszek, który miała na sobie podczas audiencji u papieża Franciszka. To nie przekonuje jednak części internautów, którzy postanowili wyrazić w sieci swój żal wobec pierwszej damy.

Zaangażowanie Agaty Dudy w akcję charytatywną spotkało się ze skrajnie różnymi opiniami ze strony internautów. Wielu nie było przekonanych o szczerości intencji małżonki prezydenta.

Wniosek możecie złożyć tylko do jutra. 300 zł od rządu w ramach specjalnego programuWniosek możecie złożyć tylko do jutra. 300 zł od rządu w ramach specjalnego programuCzytaj dalej

Agata Duda w akcji charytatywnej 

Małżonka prezydenta Andrzeja Dudy, mówiąc delikatnie, nie jest najbardziej docenianą przez Polaków pierwszą damą. Trzeba przyznać, że w pewnym sensie sama przyczyniła się do tej opinii, stroniąc od zabierania głosu w sprawach ważnych chociażby dla polskich kobiet. 

Choć wielokrotnie apelowano do Agaty Dudy o poparcie dla Polek w tematach, które szczególnie dotykają ich spraw, szybko okazało się, że pierwsza dama nie zamierza angażować się zanadto w polskie życie społeczne. Polacy przyzwyczaili się już, że gdy sytuacja wymaga zdecydowanego stanowiska, pani prezydentowa milczy. 

Można stracić całe oszczędności. Ważne ostrzeżenie dla klientów Banku MillenniumMożna stracić całe oszczędności. Ważne ostrzeżenie dla klientów Banku MillenniumCzytaj dalej

Podczas wieczoru wyborczego prezydenta, Agata Duda zwróciła się do dziennikarzy twierdząc, że zarzuty o braku kontaktu z mediami są bezpodstawne, ponieważ przez 5 lat rozmawiała z Polakami podczas spotkań, jeżdżąc po kraju. Pierwsza dama zapomniała chyba jednak, że to właśnie media są pośrednikiem między osobami publicznymi, a rodakami - nie do wszystkich wszak pani prezydentowej uda się dotrzeć, a każdy Polak chciałby znać opinię Agaty Dudy na ważne dla życia społecznego w Polsce tematy.

W ostatnich dniach Agata Duda postanowiła jednak nawiązać współpracę z mediami i zaangażowała się w akcję charytatywną organizowaną przez Program Pierwszy Polskiego Radia. Przekazała na ten cel wyjątkowe osobiste przedmioty. Okazuje się jednak, że część internautów wciąż nie wierzy w dobre intencje prezydentowej. 

Negatywne komentarze na temat pierwszej damy

Agata Duda wzięła udział w akcji charytatywnej "Choinki Jedynki", organizowanej przez Polskie Radio. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas zbiórki mają zostać przekazane Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", a także Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego

Pierwsza dama przekazała na aukcje dotyczące zbiórki dwa wyjątkowe przedmioty. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

"(...) przygotowałam obrazek wykonany techniką decoupage’u, przedstawiający świąteczny kiermasz w małym miasteczku w bożonarodzeniowej scenerii utrzymany w kolorystyce bieli i błękitu z elementami skrzącego się śniegu. Na obrazku umieściłam życzenia dla osoby, która go wylicytuje (...) Dodatkowo na aukcję przekazuję również złoty naszyjnik polskiej marki Gold Mark, który miałam na sobie podczas ostatniej audiencji u Papieża Franciszka" - poinformowała Agata Duda na nagraniu dotyczącym akcji charytatywnej.  

Gest Agaty Dudy podzielił internautów. Część z nich doceniła zaangażowanie się pierwszej damy w pomoc potrzebującym, zwłaszcza w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, inni zaś uznali to za przykład "działania na pokaz" sugerując, że Agata Duda chciała po prostu "odhaczyć" jakąś akcję charytatywną w okresie pandemii koronawirusa, który szczególnie odcisnął się na polskiej gospodarce. 

Gdy uwaga wszystkich była skupiona na strajkach, część osób poszła pod dom Kaczyńskiego. Co tam się działo?Gdy uwaga wszystkich była skupiona na strajkach, część osób poszła pod dom Kaczyńskiego. Co tam się działo?Czytaj dalej

Niezależnie od intencji Agaty Dudy, trzeba przyznać, że każdy gest zaangażowania się w pomoc charytatywną powinien zostać doceniony. Potrzebujących pomocy nie obchodzi PR, a realne wsparcie jakie zapewnić mogą środki przekazane na ich rzecz. 

Zdjęcie wyróżniające jest screenem z nagrania "Pierwsza Dama wspiera "Choinki Jedynki", dostępnego na kanale YouTube Prezydent.pl (youtube.com/prezydent.pl)

źródło: se.pl, prezydent.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Prof. Flisiak o dalszym przebiegu pandemii. Zaskakujące słowa eksperta
  2. Sałatka jarzynowa ze składnikiem - niespodzianką, jest nie tylko przepyszna, ale i zdrowa. Koniecznie przygotuj ją na Święta, rodzina oniemieje
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce
  7. Z czarnych dziur dałoby się wyczytać przyszłość? Zaskakujące teorie naukowców, aż ciężko uwierzyć