Pierwsza dama Agata Duda namawia do udziału w akcji charytatywnej. prezydent.plŹródło: prezydent.pl
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Listopada 2020

"Łączą nas bez względu na wiarę i przekonania". Agata Duda z niespodziewanym przekazem podczas akcji charytatywnej

Żona prezydenta, Agata Duda nie przyzwyczaiła Polaków do tego, że często zabiera głos w ważnych dla społeczeństwa kwestiach. Okres jej największej aktywności przypada na kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Przy okazji tegorocznej akcji charytatywnej radiowej Jedynki pierwsza dama postanowiła podzielić się nie tylko osobistymi podarunkami na licytację. Z jej ust padło kilka ważnych słów, które — wydaje się — powinny trafić głównie do jej męża oraz czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Nietrudno zauważyć, iż Agata Duda nie należy do najbardziej lubianych pierwszych dam RP. Żona Andrzeja Dudy nie ma chyba jednak zamiaru zmiany zdania na swój temat i w czasie drugiej kadencji swojego męża kontynuuje strategię z pierwszych 5 lat prezydentury. Jej najnowsze słowa mogą wywołać jednak zupełnie niezamierzony efekt.

Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. "Wycedziłem, że nie ma do tego prawa"Czytaj dalej

Nagranie, gdzie Agata Duda prezentuje przedmioty przekazywane przez nią na licytację charytatywną, obiegło sieć. Opublikowane zostało na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta. Znaleźć je można na YouTube, stronie prezydenta RP oraz na Twitterze. Warto zwrócić uwagę nie tylko na naszyjnik oraz intrygujący obraz.

Radiowa Jedynka oraz Agata Duda apelują do Polek i Polaków

Działalność, jaką wybiera Agata Duda, to głównie pojawianie się u boku męża oraz aktywne wspieranie akcji charytatywnych. W czasie kampanii prezydenckiej dużo chętniej zabierała głos i zwracała się to rodaków, niż w czasie pełnienia urzędu.

Wiele osób ma jej za złe brak stanowiska chociażby w czasie głośnego strajku nauczycieli. Agata Duda przed zamieszkaniem w pałacu prezydenckim sama uczyła w jednej z krakowskich szkół języka niemieckiego i dobrze wie, iż jest to ciężka, zdecydowanie niedoceniana przez państwo oraz społeczeństwo praca.

Dziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówDziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówCzytaj dalej

Teraz Agata Duda postanowiła tradycyjnie wziąć udział w akcji organizowanej przez program pierwszy Polskiego Radia. Radiowa Jedynka zaprasza do licytacji, gdzie będzie można znaleźć dwa przedmioty przekazane przez pierwszą damę. Niemniej wielkie zainteresowanie wzbudził jeden z fragmentów obszernej wypowiedzi.

- Spowodujmy, by nastrój świąt, które nas łączą bez względu na wiarę i przekonania, objął wszystkich bez wyjątku, ponieważ Boże Narodzenie objawia nam prawdęo godności każdego człowieka - słyszymy w nagraniu dostępnym na stornie prezydent.pl. Warto, aby z treścią wypowiedzi żony zapoznali się także Andrzej Duda oraz prezes PiS, którzy od dawna przejawiają się jawnym brakiem poszanowania przekonań innych osób, które chociażby nie utożsamiają się jako chrześcijanie.

Dwa przedmioty trafiają na licytację, jeden ma osobistą dedykację od pierwszej damy

Akcja "Choinki Jedynki" organizowana jest po raz 19. Włączają się w nią nazwiska znane z pierwszych stron gazet i jest to jeden z argumentów, na które powołuje się Agata Duda zachęcająca do licytowania dostępnych przedmiotów. 

Sama pierwsza dama w nagraniu zaprezentowała, co pojawi się na aukcji dzięki niej. Wszyscy będą mogli wejść w posiadanie niezwykle symbolicznego naszyjnika oraz wyjątkowo oryginalnego obrazu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

- Na aukcję choinkową [...] przygotowałam obrazek wykonany techniką decoupage’u, przedstawiający świąteczny kiermasz w małym miasteczku w bożonarodzeniowej scenerii utrzymany w kolorystyce bieli i błękitu z elementami skrzącego się śniegu. Na obrazku umieściłam życzenia dla osoby, która go wylicytuje - poinformowała Agata Duda. Natychmiast opowiedziała również historię naszyjnika stojącego tuż obok dzieła.

Agata Duda przekazuje naszyjnik z audiencji u papieża Franciszka

- Dodatkowo na aukcję przekazuję również złoty naszyjnik polskiej marki Gold Mark, który miałam na sobie podczas ostatniej audiencji u Papieża Franciszka - z dumą i powagą przekazała pierwsza dama. Z całości wypowiedzi żony Andrzeja Dudy warto, głównie wszystkim politykom, zwrócić uwagę na jeszcze jeden fragment.

Ikea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówIkea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

- Podczas tegorocznego Bożego Narodzenia, które przypada w trudnym czasie epidemii, powinniśmy być szczególnie wyczuleni na potrzeby innych. Podarujmy im szczęście, to, czego brak odczuwają na co dzień. [...] Nie ma w życiu nic cenniejszego niż bezinteresowny odruch pomocy bliźniemu, który liczy na solidarny gest. Szanowni Państwo, naprawdę warto pomagać! - dowiedzieliśmy się od Agaty Dudy. 

Niezależnie od poglądów politycznych i sympatii warto zaangażować się w każdą akcję charytatywną mogącą poprawić czyjeś życie. Często akcje takie nie mają tak ogólnopolskiego charakteru, jak "Choinki Jedynki" nagłaśniane przez pierwszą damę. Wiele miejsc niosących pomoc działa bardzo lokalnie. Przyda się im pomoc, a kilka drobnych gestów realnie wpłynie na ich funkcjonowanie.

Źródło: Interia / Twitter.com @prezydentpl / prezydent.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione
  3. Sałatka jarzynowa według Ewy Wachowicz, istne arcydzieło. Gwiazda dodaje kontrowersyjny składnik, ludzie nie mogą uwierzyć
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Znalazł sposób, jak obejść obostrzenia. Wszystko opowiedział. Właściciel hotelu jednak przyjmie gości
  8. Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne