Agata Duda skrytykowana przez Dorotę Wellman.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Czerwca 2020

Czy Jolanta Kwaśniewska była lepszą pierwszą damą niż Agata Duda? Miażdżąca opinia dziennikarki TVN

Agata Duda ma szansę pozostać pierwszą damą na kolejne 5 lat. Działalność prezydenckiej małżonki wciąż jest jednak krytykowana przez znaczną część społeczeństwa. Tym razem postawę partnerki Andrzeja Dudy oraz jej poprzedniczek, w tym Jolanty Kwaśniewskiej, oceniła Dorota Wellman. "Pełni funkcję dekoracyjną i chętnie korzysta z prezydenckiego biura podróży".

Na stronie "Wysokich Obcasów" pojawił się najnowszy felieton dziennikarki związanej ze stacją TVN, w którym analizuje one rolę pierwszej damy. "Chciałabym, by pierwsza dama miała swoją misję, a nie tylko żyła na koszt podatników", pisze Dorota Wellman. Następnie przytacza sondaż IBRIS przeprowadzony dla portalu o2.pl, z którego wynika, że to Jolanta Kwaśniewska pozostaje najlepiej ocenianą prezydencką małżonką.

Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, "zagrożenie zdrowia i życia"Czytaj dalej

Agata Duda porównana do Jolanty Kwaśniewskiej i skrytykowana przez Wellman

"Wygrywa i wciąż pozostaje w naszej pamięci, bo była jakaś. Wyrazista, z własnym zdaniem i społecznymi zadaniami, które sama sobie wybrała i realizowała. Najważniejszym czynnikiem oceny pierwszych dam jest ich aktywność. Jolanta Kwaśniewska była i jest aktywna. Działa nadal, teraz skupiona na pomocy seniorom", pisze o Jolancie Kwaśniewskiej dziennikarka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii

Wellman przechodzi kolejno do oceny Agaty Dudy. Nie jest tajemnicą, że małżonka ubiegającego się o reelekcję prezydenta – ujmijmy rzecz delikatnie – nie jest najbardziej aktywną pierwszą damą, na co wielokrotnie zwracano już uwagę. "Najczęściej czytamy o stylizacjach Agaty Dudy i dowiadujemy się, że dobrze wygląda. Widzimy, że towarzyszy mężowi. Pełni funkcję dekoracyjną i chętnie korzysta z prezydenckiego biura podróży. Co możemy powiedzieć o aktywności obecnej prezydentowej? Że zmieniła sukienkę?", czytamy w felietonie opublikowanym przez "Wysokie Obcasy".

Dorota Wellman wskazała, że Kwaśniewska dążyła do spotkań z innymi pierwszymi damami, udzielała się charytatywnie, a ponadto zwracała uwagę społeczeństwa na istotne kwestie. Dodaje, że bacznie obserwuje obecne kandydatki mogące objąć tę istotną funkcję. "Słucham uważnie", zapewnia dziennikarka. "Chciałabym, by pierwsza dama miała swoją misję. (...) Tyle jest ważnych spraw, którymi można się zająć".

W tekście zwrócono uwagę, że urząd pierwszej damy pozostaje funkcją niezwykle specyficzną. "Niewybieralny, nieopłacany, nieuregulowany w konstytucji, a jego wpływ i znaczenie zależy głównie od osobowości pełniącej go osoby", zauważa Wellman, wyrażając nadzieje, że kolejna osoba, która go obejmie, nie będzie jedynie "żoną przy mężu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródła: wysokieobcasy.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News