Agata Duda skrytykowana przez Dorotę Wellman.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

Czy Jolanta Kwaśniewska była lepszą pierwszą damą niż Agata Duda? Miażdżąca opinia

Agata Duda ma szansę pozostać pierwszą damą na kolejne 5 lat. Działalność prezydenckiej małżonki wciąż jest jednak krytykowana przez znaczną część społeczeństwa. Tym razem postawę partnerki Andrzeja Dudy oraz jej poprzedniczek, w tym Jolanty Kwaśniewskiej, oceniła Dorota Wellman. "Pełni funkcję dekoracyjną i chętnie korzysta z prezydenckiego biura podróży".

Pod koniecz czerwca na stronie "Wysokich Obcasów" pojawił się felieton dziennikarki związanej ze stacją TVN, w którym analizuje one rolę pierwszej damy. "Chciałabym, by pierwsza dama miała swoją misję, a nie tylko żyła na koszt podatników", pisze Dorota Wellman. Następnie przytacza sondaż IBRIS przeprowadzony dla portalu o2.pl, z którego wynika, że to Jolanta Kwaśniewska pozostaje najlepiej ocenianą prezydencką małżonką.

Wiadomości TVP przekroczyły granicę. Skandaliczny pasek i materiał mogą dziennikarzy wiele kosztowaćWiadomości TVP przekroczyły granicę. Skandaliczny pasek i materiał mogą dziennikarzy wiele kosztowaćCzytaj dalej

Agata Duda porównana do Jolanty Kwaśniewskiej i skrytykowana przez Wellman

"Wygrywa i wciąż pozostaje w naszej pamięci, bo była jakaś. Wyrazista, z własnym zdaniem i społecznymi zadaniami, które sama sobie wybrała i realizowała. Najważniejszym czynnikiem oceny pierwszych dam jest ich aktywność. Jolanta Kwaśniewska była i jest aktywna. Działa nadal, teraz skupiona na pomocy seniorom", pisze o Jolancie Kwaśniewskiej dziennikarka.

Dzień Dobry TVN żegna długoletniego prowadzącego. Szykuje się wielki debiutDzień Dobry TVN żegna długoletniego prowadzącego. Szykuje się wielki debiutCzytaj dalej

Wellman przechodzi kolejno do oceny Agaty Dudy. Nie jest tajemnicą, że małżonka ubiegającego się o reelekcję prezydenta – ujmijmy rzecz delikatnie – nie jest najbardziej aktywną pierwszą damą, na co wielokrotnie zwracano już uwagę. "Najczęściej czytamy o stylizacjach Agaty Dudy i dowiadujemy się, że dobrze wygląda. Widzimy, że towarzyszy mężowi. Pełni funkcję dekoracyjną i chętnie korzysta z prezydenckiego biura podróży. Co możemy powiedzieć o aktywności obecnej prezydentowej? Że zmieniła sukienkę?", czytamy w felietonie opublikowanym przez "Wysokie Obcasy".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył „po drugiej stronie”
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Nie musisz pędzić 100 km/h, żeby fotoradar zrobił ci zdjęcie. Teraz wystarczy o wiele mniej, żeby dostać mandat

Dorota Wellman wskazała, że Kwaśniewska dążyła do spotkań z innymi pierwszymi damami, udzielała się charytatywnie, a ponadto zwracała uwagę społeczeństwa na istotne kwestie. Dodaje, że bacznie obserwuje obecne kandydatki mogące objąć tę istotną funkcję. "Słucham uważnie", zapewnia dziennikarka. "Chciałabym, by pierwsza dama miała swoją misję. (...) Tyle jest ważnych spraw, którymi można się zająć".

W tekście zwrócono uwagę, że urząd pierwszej damy pozostaje funkcją niezwykle specyficzną. "Niewybieralny, nieopłacany, nieuregulowany w konstytucji, a jego wpływ i znaczenie zależy głównie od osobowości pełniącej go osoby", zauważa Wellman, wyrażając nadzieje, że kolejna osoba, która go obejmie, nie będzie jedynie "żoną przy mężu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne jest szkodliwe? Eksperci są zgodni
  2. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  3. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  4. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  5. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii