Agata Duda wraz z prezydentem przebywa w Rzymie.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Września 2020

Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?

Agata Duda wraz z prezydentem przebywa obecnie w Rzymie. Para prezydencka jest już po spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Pierwsza dama odwiedziła ponadto zgromadzenia zakonne, gdzie złożyła podziękowania zakonnicom za ich działalność.

Agata Duda wybrała się do Rzymu, gdzie towarzyszy prezydentowi. Prezydencka para znalazła się dziś na audiencji u papieża Franciszka. Wizyta miała związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II. "Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom", pisał na Twitterze Andrzej Duda.

Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrzeGwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrzeCzytaj dalej

Andrzej Duda wraz z pierwszą damą na audiencji u papieża Franciszka.

Agata Duda we włoskim kościele

"Fakt" wskazuje, że pierwsza dama nie powstrzymała się od kilku interesujących inicjatyw. Agata Duda odwiedziła m.in. rzymskie przedszkole prowadzone przez zmartwychwstanki. W trakcie rozmowy z zakonnicami prezydencka małżonka poruszyła m.in. kwestię działalności pedagogicznej czy sytuacji włoskich placówek oświaty w okresie epidemii koronawirusa.

Co dalej z Co dalej z "Milionerami"? Teleturniej jest w ciężkiej sytuacji, ujawniono zatrważające daneCzytaj dalej

Pierwsza dama podziękowała siostrom zakonnym za ich pracę w takcie epidemii. Warto przypomnieć, że zakonnice wspomagały personel medyczny w trakcie pierwszej fali pandemii. To Włochy były jednym z najsilniej dotkniętym przez COVID-19 europejskich krajów. Serwis fakt.pl wskazuje, że zmartwychwstanki najliczniej działają właśnie w naszym kraju. Swoją działalność w Rzymie prowadzą od przeszło stu lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Całkowity zakaz organizacji wesel? Rekord zarażeń nie napawa optymizmem, eksperci nie mają złudzeń
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Prywatna audiencja u ojca świętego odbyła się w piątkowe popołudnie. To pierwsza zagraniczna wizyta Andrzeja Dudy od czasu lipcowej reelekcji kandydata Prawa i Sprawiedliwości. "[...] to także symbol w postaci tego, że tutaj, gdzie koronawirus na samym początku tak bardzo mocno uderzył, gdzie tak wiele osób zmarło w związku z koronawirusem, tutaj, gdzie także pomagali polscy lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego, dzisiaj jesteśmy – spotkamy się z władzami, oddajemy hołd naszym poległym żołnierzom; dlatego, że ta walka przeciwko koronawirusowi jest skuteczna", mówił prezydent podczas wizyty na Monte Cassino. Zaplanowaną na maj wizytę upamiętniającą bohaterów przesunięto wobec sytuacji epidemiologicznej.

Kancelaria głowy państwa poinformowała, że Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego papież przyjął na audiencji, odkąd w marcu wprowadzono restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Podczas ostatniego dnia wizyty prezydencka para uczestniczyła ponadto we Mszy św. przy grobie Jana Pawła II.

Andrzej Duda wraz z pierwszą damą w Rzymie.

Źródło: Fakt / Twitter / Prezydent.pl

Co się stało z największą gwiazdą serialu Co się stało z największą gwiazdą serialu "Na Wspólnej"? Jest nie do poznaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 13. i 14. emerytura oraz coroczna waloryzacja świadczeń. Nowe stawki i daty wypłat. Kompletna lista
  2. Cała Polska podaje dalej. Zaginęła Aleksandra Salamończyk, pomóżmy ją odnaleźć
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News