Agata Duda zabrała głos i poparła #AkcjęEdukacja. Została skrytykowana.. Wikipedia/A. Mitura/MSWiAŹródło: Wikipedia/A. Mitura/MSWiA
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Marca 2020

Agata Duda postawiona pod ścianą. Mocna, krytyczna odpowiedź na apele pierwszej damy trafiła do sieci

Agata Duda zabrała głos w związku z panującą epidemią i poparła #AkcjęEdukacja, która polega na prowadzeniu zajęć online. W odpowiedzi padły jednak mocne słowa krytyki ze strony żony Władysława Frasyniuka. Wytknęła pierwszej damie m.in. braki, jakie panują w wielu polskich szkołach.

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk, żona legendy opozycji PRL Władysława Frasyniuka, postanowiła odnieść się do apelu Agaty Dudy w sprawie epidemii koronawirusa i zamkniętych szkół. Pierwsza Dama zaapelowała do uczniów, rodziców i nauczycieli, by w tym trudnym czasie wspierać się wzajemnie i umożliwiać dzieciom naukę zdalną, czyli edukację online, wykorzystując do tego specjalną nowoczesną platformę edukacyjną. Inicjatywa nosi nazwę #AkcjaEdukacja. Dobrzańska-Frasyniuk wytknęła błędy i braki, panujące w wielu polskich szkołach i naszym systemie edukacji.

45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rządu45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rząduCzytaj dalej

Agata Duda apeluje o edukację online. Mocna odpowiedź żony Frasyniuka

- Szanowni Państwo, mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas. Mimo wszystkich trudności powinniśmy zadbać o to, aby dzieci i młodzież miały możliwość nauki w warunkach domowych, dlatego ruszyła Akcja Edukacja, czyli szkoła online. Serdecznie zapraszam wszystkich i bardzo zachęcam, by skorzystać z tej formy edukacji - powiedziała Agata Duda w specjalnym filmiku - apelu zamieszczonym w sieci, skierowanym do uczniów, rodziców i nauczycieli.

- My, rodzice i nauczyciele, zróbmy wszystko, by nasze dzieci, uczniowie, jak najlepiej wykorzystali ten czas - zaapelowała kilka dni temu Pierwsza Dama.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zmarła 37-letnia kobieta, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. "Czekamy na diagnozę"
2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk zamieściła mocny wpis na Facebooku, w którym wytknęła Agacie Dudzie błędy systemu edukacji oraz poważne braki sprzętowe i technologiczne w wielu polskich szkołach, mówiąc wręcz o zacofaniu. Winę za taki stan rzeczy zrzuca na "deformę" edukacji.

"Niesłychane, Pierwsza Dama po pięciu latach milczenia zabrała głos. Ubrana w różową sukienkę, z kubkiem herbatki na stoliczku, namawia nas - rodziców, i nas - nauczycieli oraz dyrektorów szkół - do pomocy dzieciom. Szanowna Pani, szkoła oraz przedszkole, które mam zaszczyt prowadzić, od poniedziałku organizują zdalne lekcje w czasie rzeczywistym dla wszystkich swoich uczniów. My jednak mamy możliwości techniczne, wyszkoloną kadrę i wspierających rodziców. A jak mają sobie poradzić inne szkoły? Szkoły, które przez ostatnie pięć lat, zamiast inwestować w nowe technologie, przygotowywać się do wyzwań XXI, zajmowały się deformą edukacji i cofaniem nas do systemu szkolnictwa z PRL. Pieniądze szły na przerabianie toalet i stołówek, zamiast na sprzęt komputerowy i dobre łącza online. Może zamiast apelować do rodziców (jakbyśmy nie wiedzieli) i do nauczycieli (jakby wszyscy mieli możliwości), zrobiliby Państwo z mężem objazd po Polsce i rozdali nauczycielom narzędzia do pracy?" - napisała na Facebooku żona Frasyniuka.

Zgadzacie się z tą opinią?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy
  4. Selfie albo szybka wizyta policji. Rusza aplikacja dla osób w kwarantannie, jej szczegóły zaskakują
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko

Źródło: Super Express

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News