Agata Duda odpowiedziała na list żony lidera Ludowców. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Maja 2020

Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeni

Agata Duda otrzymała ważne pismo od żony kandydata PSL w wyborach prezydenckich. Agata Kosiniak-Kamysz, bo o niej mowa, zaapelowała o podjęcie wspólnych działań na rzecz chorych, zmagających się z pandemią koronawirusa. Na list zaadresowany na 30 kwietnia odpowiedziano dopiero po ponad dwóch tygodniach. "Pierwsza Dama na co dzień zajmuje się problemami społecznymi" - Deklaruje w swojej odpowiedzi.

Żony prezydentów mogą wykorzystać swoją pozycję na wiele sposobów. Walka o poprawę sytuacji kobiet, polityka społeczna czy działalność charytatywna to tylko część z powinności polityczek. Wpływa to również na pozytywną ocenę kadencji głowy państwa. Najlepiej zapamiętaną damą, przez wzgląd na swoją aktywność w życiu publicznym, była między innymi Jolanta Kwaśniewska oraz Maria Kaczyńska. 

B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećB. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećCzytaj dalej

Agata Duda przekazała żonie lidera ludowców stanowczą odpowiedź

W ślady tych wybitnych postaci chce pójść również Paulina Kosiniak-Kamysz. Jest ona jedną z głównych twarzy kampanii swojego męża. Jak sama wskazała w swoim liście, nie napisała do Agaty Dudy, jako działaczka konkurencyjnego sztabu. Swój apel skierowała jako matka, proszą drugą matkę o pomoc. Twierdzi, że kiedy ich mężowie toczą ze sobą walkę, one same nie mogą zapomnieć o swoim obowiązku niesienia pomocy dla potrzebujących.

 - Uważam, że gdy nasi mężowie rywalizują w prezydenckim wyścigu, nam z pola widzenia nie może zniknąć to, co najważniejsze - zdrowie i życie polskich dzieci - oświadczyła.  

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza
2. Prezydent Duda w końcu zabrał głos w sprawie afery wokół radiowej Trójki: To żenujące

Wyjaśnia Agacie Dudzie, że najbardziej poszkodowaną grupą w obliczu pandemii są dzieci cierpiące na rzadkie choroby. - Ich zrozpaczeni rodzice, najczęściej zdani na siebie w nierównej walce o zdrowie i życie swoich dzieci, w publicznych zbiórkach z ogromnym trudem zdobywali pieniądze potrzebne na leczenie, które jest horrendalnie drogie - pisze Paulina Kosiniak-Kamysz. Po kilkunastu dniach otrzymała odpowiedź na swój dramatyczny apel. Jednak nie od żony prezydenta, a Grażyny Wereszczyńskiej. Dyrektorka Biura Dialogu i Korespondencji podziękowała za przysłaną wiadomość. 

- Pierwsza Dama na co dzień zajmuje się problemami społecznymi, współpracując z wieloma organizacjami, instytucjami i środowiskami, a także biorąc udział w licznych przedsięwzięciach, których celem jest pomoc potrzebującym, w tym także chorym dzieciom - Czytamy w odpowiedzi opublikowanej na łamach Polsat News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sposób na leczenie raka? Pomysł wziął się z kosmosu
  2. Ogromny smród w bloku. Mieszkańcy wezwali policję
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Kolejny zakaz w Polsce może zostać przedłużony. Czekają na podpis premiera

Źródło: [Polsat News]