Agata Duda ma odpowiedzieć przed Sądem Okręgowym w Warszawie.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Lipca 2020

Czy Agata Duda zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej? Głośna i skandaliczna sprawa

Agata Duda już wkrótce może odpowiedzieć przed Sądem w Okręgowym w Warszawie. O nieuzasadnionym narażeniu uczniów na niebezpieczeństwo oraz nieprzestrzeganiu przez pierwszą damę środków bezpieczeństwa wobec epidemii koronawirusa poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Pierwsza Dama rozmawiała dziś z warszawskimi licealistami, którzy czas pandemii spędzają w internacie. To uczniowie Kolegium św. Stanisława Kostki, do którego uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia", czytaliśmy we wpisie Kancelarii Prezydenta opublikowanym za pośrednictwem Twittera na początku kwietnia.

Widoczne na materiałach skupisko stłoczonych przed kamerą uczniów nie umknęło jednak uwadze internautów, zdaniem których Agata Duda nie przestrzegała środków bezpieczeństwa zalecanych przez rząd wobec epidemii koronawirusa. O sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieciPod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieciCzytaj dalej

Agata Duda odpowie przed sądem?

Swego oburzenia sprawą nie kryli m.in. użytkownicy Twittera. "Jakim prawem zagoniono tych młodych ludzi w jedno miejsce? Kto zgodził się na to, żeby stłoczeni siedzieli w tak dużej grupie tylko dlatego, że się tej pani zachciało do nich pomachać?", pisała jedna z komentujących.

Rozpoznajecie młodą kobietę z nieznanej dotąd fotografii? Dziś już jej z nami nie ma, niecodzienne wspomnienieRozpoznajecie młodą kobietę z nieznanej dotąd fotografii? Dziś już jej z nami nie ma, niecodzienne wspomnienieCzytaj dalej

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez żonę prezydenta Dudy złożył w efekcie z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Gdy cała Polska z powodu pandemii siedziała zamknięta w domach i traciła dorobek swojego życia, własne firmy czy pracę - Agata Duda postanowiła pokazać wszystkim, że jest ponad prawem i że jej przepisy antycovidowe nie dotyczą", czytamy we wpisie OMZRiK.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z kraju
 2. PKO wprowadza odważne i zaskakujące rozwiązanie. Klienci mogą być bardzo zdziwieni

I dalej: "Nasza organizacja złożyła zawiadomienie, bo mimo, że dzieci mieszkały w jednym budynku, to działanie Dudy naruszało ich bezpieczeństwo. Podczas spotkania mogły zarazić się wszystkie w jednym momencie na przykład od księży, którzy się nimi zajmowali, a jednocześnie spotykali się z wiernymi z zewnątrz internatu". Zdaniem przedstawicieli organizacji pierwsza dama "w arogancki sposób prezentowała postawę lekceważącą przepisy prawa".

OMZRiK zaznacza, że nie mając zaufania do "upolitycznionej prokuratury kontrolowanej przez Ziobrę", która odmówiła wszczęcia postępowania przeciw pierwszej damie, postanowiono skierować sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie. "Teraz o losie Agaty Dudy i śledztwie wobec niej zdecyduje sędzia i mamy nadzieję, że będzie to sędzia niezależny i odważny", zaznaczają przedstawiciele ośrodka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu

Źródło: facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych