Agata Duda. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Lipca 2020

Czy Agata Duda by się odważyła? Jolanta Kwaśniewska lata temu dokonała wymagającej cywilnej odwagi interwencji

Agata Duda dorówna Jolancie Kwaśniewskiej? Żona obecnie urzędującego prezydenta mogłaby nie odważyć się na wsparcie pana Jerzego. W jego obronie kilka lat temu stanęła była pierwsza dama. Poruszająca inicjatywa chwyta za serce.

Żona Andrzeja Dudy nie jest najlepiej ocenianą pierwszą damą. Wielu Polaków zdecydowanie lepiej wspomina czasy Jolanty Kwaśniewskiej. Trzeba przyznać, że w mediach pojawia się niewiele wiadomości na temat poczynań Agaty Dudy. Przyczynia się to do licznych spekulacji. Komentatorzy bieżących wydarzeń społeczno-politycznych uważają, że stoi ona w cieniu swojego męża. Sama pierwsza dama podczas ostatniego wiecu wyborczego odniosła się do stawianych jej zarzutów.

Zdumiewające porównanie zagranicznych mediów. Jeszcze nikt nie przedstawił Kingi Dudy w podobny sposób, będzie zadowolona?Zdumiewające porównanie zagranicznych mediów. Jeszcze nikt nie przedstawił Kingi Dudy w podobny sposób, będzie zadowolona?Czytaj dalej

Agata Duda dorówna Jolancie Kwaśniewskiej?

Przypomnijmy, że szczególną uwagę mediów podczas ostatniego wiecu wyborczego Andrzeja Dudy była właśnie jego żona. Niespodziewanie zabrała ona głos i skrytykowała dziennikarzy, którzy zarzucali jej bierność. Tłumaczyła, że prasa nie chce uszanować jej wyboru. Deklaruje, że jej praca odbywa się poza światłami fleszów. Wypowiedź ta wzbudziła niemałe podejrzenia. Niewykluczone, że przez następne 5 lat będziemy mogli znacznie częściej obserwować aktywność pierwszej damy w mediach.

- Mam taki apel, ponieważ tutaj jest bardzo dużo mediów. Myślę, że to jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego tak jak państwo twierdzili się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze. Mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście tylko powiedzieć, że nie wypowiadam się do mediów. Przez ostatnie 5 lat rozmawiałam z rodakami na każdym ze spotkań - tłumaczyła Agata Duda.

Żona Jacka Kurskiego tuż przed ślubem poszła do dziennikarzy. Zdradziła najdrobniejsze szczegółyŻona Jacka Kurskiego tuż przed ślubem poszła do dziennikarzy. Zdradziła najdrobniejsze szczegółyCzytaj dalej

Wbrew rosnącej pozycji pary prezydenckiej to nie Agata Duda jest najlepiej ocenianą pierwszą damą w historii III RP. Pierwsze miejsce na podium nieustannie zajmuje Jolanta Kwaśniewska. W badaniu sprzed miesiąca wykonanym na zlecenie portalu O2.pl ujawniono, że żona Aleksandra Kwaśniewskiego budzi największą sympatię opinii publicznej. Aż 48.1 % respondentów uznało, że to właśnie ona była najbardziej aktywna przez 10 lat kadencji polityka SLD. Kornhauser-Duda zajęła w sondażu drugie miejsce z 20.6% wskazań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze informacje ws. rekonstrukcji rządu, znane nazwiska mogą się pakować. Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwości
2. Wystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznie

Agata Duda wspólnie z Jolantą Kwaśniewską jako jedyne otrzymały możliwość pełnienia swojej funkcji przez dwie kadencje. Sama Kwaśniewska do dziś prowadzi działalność charytatywną. Poza niebywałym zaangażowaniem społecznym udzielała ona też porad modowych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można śmiało stwierdzić, że w znacznym stopniu zrewolucjonizowała posadę pierwszej damy.

Była pierwsza dama była też patronką wielu inicjatyw. Nagłaśniała takie przedsięwzięcia jak: "Motylkowe Szpitale", "Otwórzmy dzieciom świat", "Nie łam się, jest OK" oraz "Możesz zdążyć przed rakiem". Akcje te polegały na wsparciu dla służby zdrowia, potrzebujących i przewlekle chorych dzieci, a nawet na zachęcaniu do profilaktycznych badań na nowotwór piersi. Dla Kwaśniewskiej priorytetem było utrzymywanie kontaktu z człowiekiem.

Agata Duda mogłaby nie podjąć się każdej aktywności, na jaką decyduje się Jolanta Kwaśniewska. Kilka lat temu była pierwsza dama postanowiła stanąć w obronie pana Ireneusza. Wyjasnijmy, że jest on homoseksualistą, który został zwolniony przez swoją orientację. Jego pracodawca postanowił wręczyć Ireneuszowi wypowiedzenie, gdy dowiedział się, że preferuje osoby tej samej płci. Zaalarmowana żona Aleksandra Kwaśniewskiego spotkała się z dyskryminowanym mężczyzną, aby dodać mu otuchy. 

- Panie Irku, jestem z panem, bo nie można szykanować kogoś ze względu na jego orientacje seksualną czy wygląd - deklarowała Jolanta. Jej wypowiedź przytoczył portal Fakt24.pl. Sam mężczyzna wskazywał, iż jest szczęśliwy, że otrzymał wsparcie od pierwszej damy. Zważywszy na ostatnią nagonkę na LGBT, której dopuszczali się politycy PiS-u, Agata Duda mogłaby nie odważyć się na ten gest. To właśnie Andrzej Duda mówił, że osoby LGBT to ideologia. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Jedna osoba ranna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą

Źródło: [Wikipedia/O2.pl/Fakt24.pl]