Zdaniem internautów Agata Duda poparła Strajk Kobiet.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Listopada 2020

Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć

Reakcję Agaty Dudy na Strajk Kobiet należałoby uznać za mocno zachowawczą. Dziś, w trakcie pobytu na Litwie pierwsza dama zaskoczyła jednak kreacją ze wzorem do złudzenia przypominającym symbol protestów. Zdaniem internautów prezydencka małżonka poparła tym samym manifestantów.

Protesty wywołane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją, wkrótce objęły niemal cały kraj. W szczytowym momencie w stolicy zgromadziło się 100 tys. protestujących.

Obywatele długo czekali jednak na reakcję najbliższego otoczenia prezydenta. Agata Duda finalnie odniosła się do decyzji Trybunału. Jej słowa należałoby jednak uznać za mocno zachowawcze.

Dotarli do mieszkańców miejscowości, z której pochodzi kardynał Dziwisz. Dawni sąsiedzi przerwali milczenieDotarli do mieszkańców miejscowości, z której pochodzi kardynał Dziwisz. Dawni sąsiedzi przerwali milczenieCzytaj dalej

"Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości"

Pierwsza dama zaznaczyła z początku, że niezależnie od okoliczności sama nie zdecydowałaby się na aborcję. Kolejno wskazała jednak, że kobiety nie powinny być zmuszane do heroicznych postaw.

– Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym usunąć ciążę, nawet zagrożoną, ale to wynika z moich przekonań i wiary, ale także ze świadomości, że w tej sytuacji miałabym wsparcie rodziny. Stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości – mówiła prezydencka małżonka na antenie Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Później, w podobnym tonie w mediach społecznościowych swoje zdanie wyraziła Kinga Duda.

"Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami, Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia", pisała prezydencka córka.

Wiadomość TVP straszą Wiadomość TVP straszą "szantażem", naginając fakty. Zdumiewający materiałCzytaj dalej

Agata Duda popiera Strajk Kobiet?

Zdaniem wielu komentarz pierwszej damy był zbyt lakoniczny i asekurancki. Część komentatorów zarzucała jej usilne starania, by nie narazić się żadnej ze stron.

Dyskusja dotycząca ewentualnego poparcia Strajku Kobiet przez prezydencką małżonkę powróciła w wyniku kreacji, w jakiej Agata Duda pojawiła się w trakcie wizyty na Litwie. Zdaniem części użytkowników internetu krój jej sukienki do złudzenia przypominał logo znane z protestów przeciw zaostrzenia prawa aborcyjnego.

"Podprogowy przekaz", pisał jeden z internautów. "To raczej projektantce Agaty udało się przemycić poparcie dla Strajku Kobiet", ironizuje jednak inna z komentujących.

Trudno wyobrazić sobie, by żona Andrzeja Dudy w ten sposób zdecydowała się wyrazić swe poparcie dla kobiet. Podobnej subtelności wykluczyć jednak nie sposób. Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie?

źródło: Twitter/@MRebeliant

Magda Gessler podzieliła się bardzo prywatną, poruszającą historią. Magda Gessler podzieliła się bardzo prywatną, poruszającą historią. "Nie mogłam być przytulona przez moją mamę rok od urodzenia"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi