Agata Duda podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Sierpnia 2020

Agata Duda wyrwała mężowi telefon, była nieustępliwa. Dziennikarz ujawnił nieznaną historię

Agata Duda nie należy do najbardziej aktywnych publicznie pierwszy dam. Gwoli sprawiedliwości zaznaczyć należy, że prezydencka małżonka kilkukrotnie dała jednak wyraz swej stanowczości, w dosadny sposób wyrażając swoje niezadowolenie wobec pewnych spraw. Nie inaczej było i przed kilkoma laty, gdy Agata Duda w ostry sposób zareagowała na telefon do prezydenta.

Zarzuty stawiane Agacie Dudzie pozostają niezmienne. Jej przeciwnicy od lat zwracają uwagę, że mimo szeregu istotnych społecznie spraw, które dotknęły Polskę w minionych latach, w większości przypadków na próżno było szukać reakcji ze strony pierwszej damy. Milczenie małżonki Andrzeja Dudy jest o tyle wymowne, że stoi w ostrym kontraście do działalności jej poprzedniczek, w szczególności Jolanty Kwaśniewskiej oraz Marii Kaczyńskiej, które nie wahały się zabierać głos w istotnych dla obywateli kwestiach.

Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?Czytaj dalej

Prezydent postawił jednak sprawę jasno: pierwsza dama przyjęła zasadę, by nie wypowiadać się za pośrednictwem mediów, on zaś szanuje jej decyzję. Mimo zwyczajowej nieobecności Agaty Dudy w debacie publicznej prezydencka małżonka kilkukrotnie zaznaczyła swą bezkompromisowość. Podobnie było choćby w trakcie wiecu wyborczego Andrzeja Dudy, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Prywatny dramat córki prowadzącej Prywatny dramat córki prowadzącej "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, co dzieje się z MarysiąCzytaj dalej

Agata Duda: "Andrzej nie ma teraz czasu rozmawiać"

– Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście, że się nie wypowiadam. Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadam się dla mediów. Przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami, na każdym ze spotkań – mówiła Agata Duda w trakcie transmisji ze sztabu Andrzeja Dudy. Nie zabrakło również kilku gorzkich słów skierowanych do dziennikarza nieprzychylnej rządowi "Gazety Wyborczej".

– Panie redaktorze Pawle Wroński – rozpoczęła 12 lipca pierwsza dama – przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu – zapewniła prezydencka małżonka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Samolot runął na ziemię, wszyscy nie żyją. Tragiczne doniesienia z polskiej miejscowości
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Trzynasta emerytura w 2021 roku może być sporym zaskoczeniem. Wiadomo już, o ile więcej dostaną emeryci

Sytuacji, gdy Agata Duda jawnie dawała wyraz swej stanowczności, było jednak nieco więcej (cennych o tyle, że w zasadzie możemy zliczyć je na palcach jednej ręki). Ciekawą anegdotę z udziałem prezydenckiej pary przywołał niedawno w trakcie audycji Onetu Andrzej Stankiewicz. – Opowiadał mi pewien dziennikarz, który był z panem prezydentem na wyjeździe zagranicznym. To było chyba jakoś w pierwszym roku prezydentury. Oficjalna wizyta, a zatem pani Agata Kornhauser-Duda także elegancko ubrana, zastosowała odpowiednie toalety, wybrała się także na ten wyjazd – wspominał dziennikarz, którego wypowiedź przytacza se.pl.

Po zatrzymaniu się samolotu prezydent Duda miał włączyć telefon, po czym natychmiast otrzymał telefon od Joachima Brudzińskiego. – Strasznie krzyczał, czegoś tam chciał. Nie wiem, czy chciał, żeby podpisał, czy chciał, żeby nie podpisał, czy chciał, żeby zatrudnił, czy chciał, żeby zwolnił. Generalnie miał jakieś pretensje – opowiadał Stankiewicz. Wówczas do gry wkroczyć miała pierwsza dama.

Agata Duda miała wyrwać telefon z prezydenckiej dłoni i odpowiedzieć jego rozmówcy. – Andrzej nie ma teraz czasu rozmawiać – rzuciła pierwsza dama, po czym rzekomo natychmiast się rozłączyła. Następnie miała zwrócić się bezpośrednio do swojego męża: – Pozwalasz się bardzo źle traktować. Nie będę z tobą jechała w jednym samochodzie... I słuchaj, podobno zeszli z samolotu i ona nie chciała z nim wsiąść do jednego samochodu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą się zaczęło, były ostrzeżenia. Na miejsce jadą kordony policji
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Kąpał się razem ze znajomymi. Nagle rozpoczął się dramat i walka

Źródło: SE

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!