Agata Duda. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

Sprawą Agaty Dudy i prowadzonego przez księży internatu zajmie się sąd. "Dzieci spędzone do małego pomieszczenia"

Agata Duda, w opinii OMZRiK miała złamać obowiązujące prawo. Ośrodek twierdzi, że razem z księdzem z katolickiego internatu zebrała grupę dzieci w małym pomieszczeniu. Celem pierwszej damy była promocja kandydatury Andrzeja Dudy. Sprawa ta trafiła do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił sprawę księdza i Agaty Dudy do Sądu Okręgowego w Warszawie. Za pośrednictwem Facebooka organizacja podała powody, dla których weszła z pierwszą damą na drogę prawną. Zdaniem aktywistów żona prezydenta mogła złamać przepisy, które obowiązywały podczas szczytowego momentu kryzysu epidemiologicznego w naszym kraju.

Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaStockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaCzytaj dalej

Agata Duda wspólnie z księdzem "stłoczyła" dzieci w małym pomieszczeniu

OMZRiK zarzucił pierwszej damie łamanie zasad bezpieczeństwa, które zostały narzucone przez Prawo i Sprawiedliwość. "Gdy cała Polska z powodu pandemii siedziała zamknięta w domach i traciła dorobek swojego życia, własne firmy czy pracę - Agata Duda postanowiła pokazać wszystkim, że jest ponad prawem i że jej przepisy antycovidowe nie dotyczą" - czytamy na Facebooku OMZRiK. 

TVP Info zatrudniło nową TVP Info zatrudniło nową "gwiazdę", jej przeszłość wzbudza emocje. Będzie kolejny skandal?Czytaj dalej

Agata Duda, w opinii OMZRiK mogła narazić młodzież na niebezpieczeństwo. "Duda kazała spędzić kilkadziesiąt dzieci do małego pomieszczenia w jednym z internatów prowadzonych przez księży, by robić z nimi spot wyborczy promujący jej męża. Mimo że przepisy całkowicie zakazywały robienia jakichkolwiek spotkań to księża na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce" - czytamy na Facebooku OMZRiK. Kancelaria prezydenta opisując zdarzenie, nie informowała z czyjej inicjatywy spotkanie przybrało taką, a nie inną formę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości

2. 1400 plus dla mężczyzn na emeryturze. Dodatkowe pieniądze dostanie jednak tylko 6,5 tys. panów

Przypomnijmy, że podczas spotkania z młodzieżą w Polsce obowiązywały przepisy wynikające z rozwijającej się pandemii koronawirusa. Poza obowiązkiem zakrywania twarzy i utrzymywania dystansu społecznego wprowadzono też limity osób, które mogły przebywać jednocześnie w danym pomieszczeniu. Zdaniem OMZRiK Agata Duda miała narazić młodzież na niebezpieczeństwo. Warto podkreślić, że temat ten został opisany przez inne media. Następne wydarzenia z udziałem pierwszej damy odbywały się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. 

Agata Duda

Agata Duda

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uważajcie na swoje dzieci. Wydano pilny komunikat ostrzegający przed niebezpieczną substancją
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Skandal w Wieliczce. Druzgocące zdjęcie obiegło internet. Włos jeży się na głowie

Źródło: [Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych]