Agata Duda. (Zd. Il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (Zd. Il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 10 Lipca 2020

Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewał

Agata Duda była krytykowana wielokrotnie przez obserwatorów życia politycznego za postawę bierną i milczącą. Zwolennicy pierwszej damy uważali jednak, że to swoista nagonka. W "Wiadomościach" TVP pojawił się nawet reportaż z rzekomym amerykańskim projektantem mody, który chwalił jej styl. Dziś możemy mówić o apelu wydanym przez żonę głowy państwa. Wielu Polaków się tego nie spodziewało.

- Zwracam się do was nie jako prezydentowa, ale jako żona Andrzeja. Chciałabym państwu z całego serca podziękować, za wsparcie, które dajecie mężowi. Dziękuję za każdy uśmiech, dobre słowo, za każde uściśnięcie dłoni. Nawet nie wiecie, jak to jest dla niego ważne - powiedziała podczas wiecu w Rzeszowie Agata Kornhauser-Duda w piątek.

Wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulicę, mają dość i nie wytrzymaliWielki protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulicę, mają dość i nie wytrzymaliCzytaj dalej

Agata Duda i apel 

Podczas piątkowego wiecu, Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Rzeszowa. Wyjątkowo towarzyszyły mu żona i córka. Pierwsza dama skusiła się w końcu, aby zabrać głos. Przypomnijmy, że do Krakowa dotarła z Londynu wczoraj Kinga Duda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?
2. Masz w domu stare płyty? Niektóre są warte fortuny, warto przetrzepać piwnice, bo można sporo zarobić

- Dzięki państwu (Andrzej Duda) ma tyle siły, żeby tę kampanię prowadzić i żeby ją zakończyć no i miejmy nadzieję również zwyciężyć. Bardzo państwu za to dziękuje - powiedziała.

- Ta kampania była bardzo trudna i bardzo brutalna. (...) Sztaby prześcigają się również w różnego rodzaju kalumniach, kłamstwach. Nie daję na to zgody i nigdy tego nie zrozumiem - dodała. - Mam takie marzenie, żebyśmy się wreszcie zaczęli traktować z szacunkiem. To jest najważniejsze. (...) Czy nie możemy różnić się pięknie? Możemy. Możemy otaczać się serdecznością i życzliwością.

Pod koniec przemowy Agata Duda zwróciła się z apelem do Rafała Trzaskowskiego i jego żony. - Niezależnie od tego co nam przyszłość przyniesie i co stanie się w niedzielę, proponuję byśmy z szacunkiem przyjęli wybór naszych rodaków. Serdecznie zachęcam żeby pójść na te wybory i zagłosować "za", a nie "przeciw". Niech wygra Polska, bo Polska jest najważniejsza - stwierdziła.

Prezydent podziękował żonie za 5 lat oddania i należycie sprawowanej funkcji. - Była tam przez pięć lat, służąc ludziom i jestem jej ogromnie wdzięczny - mówił Duda. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczna bakteria w popularnych kanapkach i hamburgerach. Pod żadnym pozorem ich nie jedz
  2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Dramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świata

Źródła: Polsat News