Agata Duda. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Sierpnia 2020

Agata Duda nie wytrzyma kolejnej kadencji? Doniesienia medialne mówiły wyraźnie

Agata Duda nie często zabiera głos w debacie publicznej. Pierwsza dama, jak sama wskazuje, woli nie prowadzić swoich działań w blasku reflektorów. Okazuje się, że mogła nie chcieć zwycięstwa swojego męża. Ujawniono zaskakujące doniesienia w jej sprawie.

Rola żony prezydenta w naszym kraju wciąż nie została określona. Partnerki głów państwa mają pod tym względem wolną rękę. Pierwsze damy mogą nieustannie podnosić ważne, społeczne tematy, występować w mediach oraz prowadzić aktywności charytatywne. Tę drogę wybrała między innymi Jolanta Kwaśniewska i Maria Kaczyńska. Ich odwaga do posiadania własnych poglądów była niezwykle ceniona przez wyborców. Komentatorzy życia publicznego wielokrotnie deklarowali, że ich poczynania przekładają się też na poparcie dla ich mężów.

Protest pod Sejmem, tłum skandował przeciw Andrzejowi Dudzie. Posłanki własnym ciałem zabezpieczyły manifestującego przed zatrzymaniemProtest pod Sejmem, tłum skandował przeciw Andrzejowi Dudzie. Posłanki własnym ciałem zabezpieczyły manifestującego przed zatrzymaniemCzytaj dalej

Inną drogę wybrała Agata Duda. Na stronie Kancelarii Prezydenta nie ma wielu informacji na temat jej inicjatyw. Sprowadzają się one głównie do spotkań z młodzieżą oraz pisania listów. Pierwsza dama za brak deklaracji w tematach politycznych wydarzeń była wielokrotnie krytykowana. Jednym z jej pierwszych przemówień było to, wygłoszone po drugim już zwycięstwie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Różnica między kandydatami oscylowała w granicach 400 tysięcy wskazań.

Agata Duda wróci do Krakowa? "Polska The Times" ujawnia

Po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich to nie obecnie urzędujący prezydent znalazł się na świeczniku. Całą konwencję Zjednoczonej Prawicy zdominowała Agata i Kinga Duda. Ich deklaracje zaskoczyły nie tylko zwolenników opozycji, ale też i Prawa i Sprawiedliwości. Obie kobiety starały się nie komentować bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Pierwsza dama postanowiła skrytykować media za odbieranie jej prawa do decyzji.

Po dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracowaćPo dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracowaćCzytaj dalej

- Mam taki apel, ponieważ tutaj jest bardzo dużo mediów. Myślę, że to jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego tak jak państwo twierdzili się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze. Mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście tylko powiedzieć, że nie wypowiadam się do mediów. Przez ostatnie 5 lat rozmawiałam z rodakami na każdym ze spotkań - grzmiała po ogłoszeniu wstępnych badań Exit Poll.

- Chciałabym, żebyście również wy szanowali Polaków i polityków. Chciałabym, żebyście szanowali mój wybór. Dużo mówicie o tolerancji, ale pozbawiacie mnie prawa do wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów to był to mój własny wybór. A dlaczego nie chciałam się wypowiadać do mediów? To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji i dezinformacji - tłumaczy pierwsza dama na wiecu Andrzeja Dudy. Nie daje na to zgody - wskazywała. Agata Duda złożyła też zwycięzcy gratulacje.

- Kochany Andrzejku, serdecznie ci gratuluje, ale chciałam przede wszystkim podziękować ci za te niezwykłe 5 lat. One były nie zwykłe, nie powiem, że były łatwe, bo łatwe nie były, również dla mnie. Zawsze mogłam liczyć na twoje wsparcie i twoją miłość. Szanowni państwo, bardzo serdecznie gratuluje panu Rafałowi i Małgorzacie. Niezależnie od tego, jaki będzie wynik. My go uszanujemy - deklarowała. Nikt nie spodziewał się, że słowa te mogą wynikać jedynie z uprzejmości. "Polska The Times" jeszcze 3 lata temu przedstawiła zaskakujące doniesienia na temat planów pierwszej damy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Zakaz seniorów na weselach? Szykują się nowe wytyczne

Agata Duda, jak podaje "Polska The Times" miała nie chcieć kolejnej kadencji swojego męża. Wyjaśnijmy, że nie wynika to z prywatnych konfliktów małżonków. Redaktorzy medium deklarują, że doszło do umowy między parą prezydencką. Pierwsze 5 lat mieli spędzić wspólnie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prasa donosi, że w przypadku uzyskania reelekcji przez polityka prawicy, pierwsza dama wróci do swojego rodzinnego Krakowa. Należy podkreślić, że dwa lata temu Dudowie zakupili nieruchomości na terenie Małopolski. Prac wykończeniowych ma doglądać córka głowy państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
  2. Zmiany w “500 plus”? Kaczyński: fake news lub nieporozumienie
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Bohaterka słynnego programu TTV "Królowe życia" zatrzymana przez policję. Najnowsze doniesienia
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć
  6. Szumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy Polaków

Źródło: [Polska The Times/TVP Info]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!