Agata Duda wypowiedziała się w mediach po dłuższej nieobecności. Kogo pozdrawiała na Twitterze Kancelarii Prezydenta?. (screen) Twitter/Kancelaria PrezydentaŹródło: (screen) Twitter/Kancelaria Prezydenta
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 3 Grudnia 2020

Agata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się często

Agata Duda po dłuższej nieobecności wypowiedziała się w mediach. Tym razem zajęła się sprawą, której patronowała od dłuższego czasu i pogratulowała zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie "Człowiek bez barier" promującym aktywność społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami.

  • Agata Duda pojawiła się na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu
  • W swoim wystąpieniu pogratulowała zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie "Człowiek bez barier", który promuje aktywność społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami
  • Tegoroczni laureaci udowodnili, że życie z niepełnosprawnościami nie zamyka im drogi do sukcesów.
  • Dziś obchodzimy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. 

Agata Duda w swoim przemówieniu wykazała się dużym taktem i pogratulowała gorąco wszystkim wyróżnionym. 

Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. "Żenada"Czytaj dalej

Agata Duda zabrała głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chciała pogratulować

- Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników finałowej uroczystości tegorocznego Konkursu „Człowiek bez barier”, który doczekał się osiemnastej edycji - rozpoczęła swoje przemówienie Agata Duda, kierując je do laureatów i jury konkursu. 

- Żałuję, że z powodu trwającej epidemii nie możemy, tak jak w latach poprzednich, spotkać się wszyscy na uroczystej Gali, dlatego tym goręcej pragnę pogratulować Państwu - laureatom i wyróżnionym – za to, że w trudnych warunkach ostatnich miesięcy nie zaniechali Państwo aktywności - zaznaczyła pierwsza dama. - Chcę wyrazić mój podziw i najwyższe uznanie dla Państwa hartu ducha, odwagi i determinacji. Są Państwo dla nas wszystkich wspaniałym przykładem. Państwa świadectwo jest ogromnie potrzebne przede wszystkim innym osobom z niepełnosprawnościami, które na co dzień zmagają się z własną słabością i pokonują liczne bariery. Ale nie mniej od nich Państwa świadectwa potrzebują też ludzie w pełni sprawni. Wszyscy pragniemy bowiem dobrych wzorców, niosących otuchę i nadzieję.

Tadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankęTadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankęCzytaj dalej

- Dziękuję za to, że możemy uczyć się od Państwa wrażliwości społecznej, otwartej postawy i tolerancji. To wspaniała lekcja. Dziękuję za udowodnienie nam, że nie można się poddawać, rezygnować, że trzeba zawsze rozwijać się, wyznaczać sobie cele i je osiągać. I za to jestem dziś Państwu głęboko wdzięczna - dodała. 

- Pragnę podkreślić, że poczytuję sobie za duży zaszczyt, iż do tej pory mogłam poznać tak wielu wyjątkowych ludzi. Swoją postawą i dokonaniami dowodzą Państwo, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli towarzyszy nam silna wola i pozytywne nastawienie do świata - podsumowała. 

Dlaczego jej wypowiedź w tym kontekście była tak ważna?

"Człowiek bez barier" i Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Jak co roku od 18 lat jury konkursu "Człowiek bez barier" wybrało najbardziej zasłużone dla środowiska osoby z niepełnosprawnościami, które swoją postawą pokazują, że mimo trudności mogą żyć pełnią życia.

W tym roku kapituła przyznała nagrody czterem osobom i wyróżniła cztery inne. 

Senyszyn nie odpuściła Marcie Kaczyńskiej w TVN. Senyszyn nie odpuściła Marcie Kaczyńskiej w TVN. "Poucza, jak być dobrą żoną, a raczej trzecią żoną"Czytaj dalej

Człowiekiem bez Barier 2020 został pan Stanisław Kmiecik - artysta malarz tworzący za pomocą stóp i ust. Wspólnie z żoną prowadzi też spotkania motywacyjne, wspiera finansowo potrzebujących oraz wspomaga rozwój artystyczny dzieci.

Nagrodę Publiczności odebrał pan Michał Milka, który jako pierwszy Polak cierpiący na zespół Downa został państwowym urzędnikiem - pracuje w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i wykonuje prace biurowe. Od 15 lat jest również aktorem. 

Osobowością Internetową została pani Katarzyna Skrzyńska, która mimo ciężkich chorób skupia się na pracy informatyka, pisaniu książek i prowadzeniu życia pełnego pasji. Sama również wyszkoliła psa asystującego: pudla.

Nagrodą Specjalną wyróżniono zmarłego w tym roku dziennikarza i działacza pana Bartłomieja Skrzyńskiego, który odszedł w wieku 41 lat. Od dawna cierpiał na zanik mięśni Duchenne'a. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Warto wspomnieć, że liczne osoby z niepełnosprawnościami walczą o każdy dzień - z wielu stron słyszy się historie o głodowych zasiłkach, na jakich znajdują się ich opiekunowie i problemami z najprostszymi czynnościami. W związku z tym wiele rodzin takich osób oraz ich samych skarży się na aktualne działania rządu i pozostawienie ich na bocznym torze.

źródło: [prezydent.pl]

Zobacz także w naszych serwisach: