Agata Duda z mężem. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Marca 2020

Ujawniają, jaka najbliższa przyszłość czeka Agatę Dudę. Nie ma już najmniejszych wątpliwości

Agata Duda jest częstokroć krytykowana za brak zabierania głosu w istotnych dla Polaków sprawach. Aleksandra Pawlicka z Newsweeka posunęła się nawet do stwierdzenia, że "sprowadziła funkcję Pierwszej Damy do kroju garsonek i fast foodu". Andrzej Duda ujawnił, czy możemy liczyć na większe zaangażowanie jego żony.

Polacy niejednokrotnie wyrażali swoje ubolewanie wobec braku zabierania głosu przez Agatę Dudę w istotnych sprawach. Zdaniem części komentatorów Pierwsza Dama wyznaje wygodną zasadę, według której "tylko ci, którzy nic nie robią, nie popełniają błędów".

Trwająca właśnie walka o reelekcję prezydenta w naturalny sposób zrodziła pytanie, czy Agata Duda stanie się bardziej aktywna. Odpowiedzi dziennikarzom "Super Expressu" udzielił sam Andrzej Duda.

Oficjalne: Ważne zmiany w programie 500 plus, będzie nowa ustawa. Nie wszystkim się spodobająOficjalne: Ważne zmiany w programie 500 plus, będzie nowa ustawa. Nie wszystkim się spodobająCzytaj dalej

Agata Duda nie włączy się w twardą politykę

Prezydent rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie. – To ja prowadzę kampanię, moja żona jest wspaniała, bardzo ją kocham, ale przyjęła zasadę, że nie włącza się w twardą politykę i uważam, że robi słusznie – powiedział Kamilowi Szewczykowi z "SE".

– Nie wypowiada się na tematy polityczne. Czasem, kiedy uczestniczymy w różnego rodzaju wydarzeniach, np. kulturalnych, wtedy żona zabiera głos, ale to nie jest klasyczna polityka – dodał Andrzej Duda, którego kampania trwa w najlepsze. Prezydent obecnie przemierza Polskę swoim "Dudobusem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przykre szczegóły pogrzebu Pawła Królikowskiego. Rodzina żegna aktora, detale miejsca i data pochówku
2. Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktora

Duda został ogłoszony oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości podczas warszawskiej konwencji partii. Prezydent zaznaczył, że niezwykle ucieszyła go obecność córki oraz żony w stołecznej hali EXPO XXI.

– Cieszę się, że byli też moi rodzice, bo to znak, że rodzina jest ze mną. To było dla mnie bardzo ważne – zapewniał.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja 2020 r. Rywalami Andrzeja Dudy będą m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak oraz Szymon Hołownia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski na wylocie z klubu. Piłkarz usłyszał propozycję nie do odrzucenia
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  6. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy

Źródło: se.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News