Agata Duda usłyszała propozycję atakowania poprzedniczki w wyborach w 2015 roku.. Wikipedia/A. Mitura/MSWiAŹródło: Wikipedia/A. Mitura/MSWiA
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Marca 2020

Rzecznik prezydenta ujawnił historię Agaty Dudy z 2015 roku. Zaproponowano jej przeprowadzenie ataku na poprzedniczkę

Agata Duda usłyszała propozycję atakowania poprzedniczki w wyborach w 2015 roku. Jest to znana i powszechnie stosowana metoda w trakcie kampanii wyborczej, brutalnej politycznej walce. Obecnej pierwszej damie ten pomysł nie przypadł do gustu. Stroni od takich sytuacji oraz od szeroko pojętej politycznej walki i zbyt częstych wypowiedzi politycznych. Dlaczego?

Agata Duda jako żona prezydenta ma mnóstwo obowiązków, aktywności oraz oczekiwań w związku z pełnioną przez siebie rolą. Jednak wiele osób zarzuca jej brak wystarczającej aktywności i działalności polityczno-społecznej. Rzadko też zabiera głos i wypowiada się publicznie. Nie wdaje się w polityczne potyczki. Dużo milczy. Co więc stwierdził rzecznik prezydenta w tej sprawie przy okazji pytania, dlaczego Agata Duda nie zabrała głosu na konwencji inaugurującej kampanię jej męża?

Dlaczego prezes PiS ma największe poparcie na wsi? Nagranie ujawnia prawdęDlaczego prezes PiS ma największe poparcie na wsi? Nagranie ujawnia prawdęCzytaj dalej

Agata Duda nie udziela się politycznie ani nie wdaje się w polityczne potyczki. W przeszłości nie chciała atakować swojej poprzedniczki, mimo takich propozycji 

Rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, w programe "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 został zapytany o aktywność w kampanii wyborczej pierwszej damy. Agata Duda była obecna na konwencji inaugurującej kampanię prezydencką Dudy, ale nie zabrała podczas tego wydarzenia ani razu swojego głosu. Stroni także od udzielania wywiadów.

- Nie bierze udziału w twardej, brutalnej polityce - odparł w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. I dodał: - Dlatego, że tak właśnie powinno wyglądać reprezentowanie państwa polskiego przez pierwszą damę.

Podczas konwencji swój głos ze sceny poza prezydentem zabrali chociażby Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. Jednak nie najważniejsza osoba w życiu Andrzeja Dudy - jego żona.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"
2. Koronawirus. Sztab kryzysowy w Warszawie

Spychalski przekonywał, że Agata Duda "ma mnóstwo aktywności, ale nie bierze udziału w twardej, brutalnej polityce".

Przy okazji wyszło także, że w przeszłości była namawiana do ostrej politycznej walki i wręcz atakowania swojej poprzedniczki Anny Komorowskiej. Nie chciała tego robić.

- Przypomniała mi się historia z 2015 roku. Wtedy w sztabie Prawa i Sprawiedliwości padł taki pomysł, żeby pani Agata Kornhauser-Duda zaatakowała publicznie panią ówczesną pierwszą damę Annę Komorowską. Pani Agata Kornhauser-Duda powiedziała wtedy, że to się nie godzi, bo to nie jest właściwe, to jest bez klasy - wspominał rzecznik prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów

Źródło: tvn24.pl