Agata Duda apeluje o pomoc. East News/Piotr MoleckiŹródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 1 Grudnia 2020

Wydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrze

Agata Duda wraz z prezydentem apelują o wsparcie fundacji Caritas w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Środki przekazane na ten szczytny cel posłużą do sfinansowania posiłków oraz niezbędnych zajęć rehabilitacyjnych dla potrzebujących dzieci.

  • Pierwsza dama zabiera głos
  • Agata Duda apeluje o wsparcie fundacji Caritas
  • Na Twitterze Kancelarii Prezydenta pojawiło się nagranie, w którym para prezydencka prosi o pomoc potrzebującym w okresie, gdy szczególnie potrzebują wsparcia.

Agata Duda nieoczekiwanie pojawiła się w przestrzeni publicznej, by zaapelować o wsparcie fundacji Caritas. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze przemawia wraz z prezydentem.

Agata Duda przerywa milczenie?

Małżonka prezydenta, mówiąc delikatnie, nie należy do najbardziej wylewnych osób. Niezwykle rzadko zabiera głos w sprawach dotyczących polskiego życia publicznego, a nawet jeśli już do tego dochodzi, to z reguły jest to spowodowane społecznym naciskiem. Tak było w przypadku, chociażby jej oświadczenia dotyczącego Strajku Kobiet

Tym bardziej opinia publiczna ze skupieniem nasłuchuje, gdy tylko pierwsza dama zdecyduje się na jakąś wypowiedź. Sama Agata Duda stwierdziła podczas wieczoru wyborczego swojego męża, że nie rozmawia z mediami, a przez 5 lat kadencji prezydenta porozumiewała się z Polkami i Polakami jeżdżąc po kraju.

"Konieczne jest wprowadzenie podatku kościelnego". Czy zarobki i życie księży się zmienią?Czytaj dalej

Wielu zarzucało wówczas Agacie Dudzie, że nie rozumie tego, że to właśnie z mediów rodacy czerpią informacje na temat osób publicznych, słuchają ich wypowiedzi - nie do każdego wszak pani prezydentowa zdoła trafić podczas swoich podróży po kraju.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o zaangażowaniu się małżonki prezydenta w akcję charytatywną związaną z Programem Pierwszym Polskiego Radia, "Choinki Jedynki". Agata Duda przekazała na aukcje dwa osobiste przedmioty. Pieniądze z licytacji mają trafić do Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej Prof. Andrzeja Cechnickiego.

Małżonka prezydenta prosi o pomoc

Teraz Agata Duda wystąpiła z kolejnym apelem, tym razem dotyczącym fundacji Caritas. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze zachęca wraz z mężem do nabywania tradycyjnych bożonarodzeniowych świec, by wesprzeć szczytny cel dotyczący pomocy potrzebującym dzieciom. 

Zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby. Wielu najmłodszych dzięki naszej ofiarności będzie mogło rozwinąć swoje talenty i zainteresowania. - mówi Agata Duda w opublikowanym nagraniu. 

Ta wyjątkowa pomoc zdaje się być szczególnie ważna w tym roku, gdy tak wielu zmaga się ze skutkami epidemii koronawirusa. Do sytuacji odniosła się również pierwsza dama. 

W takich chwilach próby szczególnie potrzebujemy życzliwości i wzajemnego wsparcia. W te najbardziej rodzinne święta w roku dodawajmy sobie nawzajem otuchy i nadziei - dobrym słowem i wspólną radością, ale też konkretnym czynem. - apeluje Agata Duda. 

Zakup świec Caritasu to już nie lada tradycja, z jaką mamy do czynienia przed świętami Bożego Narodzenia. Możemy w ten sposób wesprzeć fundację, do czego gorąco zachęca para prezydencka. 

źródło: se.pl, twitter.com/prezydentpl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: