Adam Słodowy. youtube/Castorama PolskaŹródło: youtube/Castorama Polska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Grudnia 2019

Przed śmiercią Słodowy doświadczył przykrego zdarzenia. Dziś wszyscy o nim zapomnieli

Adam Słodowy, twórca kultowego "Zrób to sam" zmarł w wieku 96 lat. Informację o śmierci prezentera potwierdziła dziś, na antenie RMF FM, jego żona. Przypominamy przykrą sytuację, która miała miejsce kilka miesięcy temu.

Adam Słodowy zasłynął z kultowego programu "Zrób to sam", emitowanego za czasów PRL. Prezenter przez 24 lata, od 1959 do 1983 roku, pokazywał widzom, jak z niepozornych elementów stworzyć praktyczne, użytkowe przedmioty. Po odejściu z telewizji, nie przestał uczyć o majsterkowaniu. Miał na swoim koncie kilka książek, dotyczących tematu.

Słodowego pamiętają przede wszystkim osoby ze starszego pokolenia, ale młodsi, poznać mogli jego wyobraźnię i umiejętności, za sprawą kreskówki "Pomysłowy Dobromir". To właśnie prezenter był autorem scenariusza kreskówki.

Widziałeś taką torbę przy drodze? Natychmiast zawróćWidziałeś taką torbę przy drodze? Natychmiast zawróćCzytaj dalej

- Nie żyje Adam Słodowy. Był autorem jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych, współtwórcą niezapomnianych programów dla dzieci i młodzieży. Adam Słodowy i jego "Zrób to sam" na trwałe zapisały się w polskiej kulturze popularnej. Zamyka się pewien rozdział historii TV - tymi słowami Słodowego, za pośrednictwem Twittera, pożegnał minister Piotr Gliński.

Adam Słodowy i historia przykrego fake newsa

Dziś, kiedy wszystkie media przypominają o kulisach "Zrób to sam" i "Pomysłowego Dobromira", zapominamy o przykrej informacji, sprzed kilku miesięcy. 19 lipca polskie portale informacyjne powielały nieprawdziwą wiadomość o śmierci Słodowego. Fake news rozprzestrzenił się po całym internecie. Jego dalszą popularyzację powstrzymał dopiero Maciej Rozbicki, wnuk siostry prezentera, który skontaktował się z Radiem Poznań i poinformował, że doniesienia o odejściu jego krewnego były całkowitym przekłamaniem.

Po tym zdarzeniu, polskie media przerzucały się odpowiedzialnością. Radio Poznań sugerowało, że swoją informację oparło o newsa tvp.info. Publiczny nadawca z kolei opublikował sprostowanie, w którym przakazał, że informację przekazała jako pierwsza Interia.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie

2. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej

3. Przykra prawda o państwu Gucwińskich. Na jaw wyszła lata po ich telewizyjnym debiucie

4. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"

5. Przestępstwo na urodzinach Radio Maryja? Tadeusz Rydzyk w centrum afery

6. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News