Adam Małysz. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Listopada 2019

Adam Małysz szczerze nt. swojej wiary i małżeństwa. Żona z córką są katoliczkami, ale nie on

Adam Małysz jest niekwestionowaną ikoną polskiego sportu. Skoczek rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Małysz uchodzi za osobę skromną i religijną, co dla niektórych osób, stoi w sprzeczności z podjętą przez niego ostatnio decyzją o wsparciu akcji "Sport Przeciw Homofobii". Przypominamy jak, jeszcze niedawno, sportowiec mówił o swojej rodzinie.

Adam Małysz jest ikoną nie tylko polskiego sportu, ale i tradycji. Uchodzący za religijną i wychowaną w purytańskim duchu osobę sportowiec, jakiś czas temu wsparł akcję Kampanii Przeciw Homofobii. Skoczek jednoznacznie sprzeciwił się mowie nienawiści, jaką w ostatnich miesiąch mogliśmy zauważyć na trybunach.

Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorystyOdkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorystyCzytaj dalej

Jego postawę skrytykowała m.in. posłanka PiS, Anna Maria Siarkowska. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć wywiad, jakiego kilka lat temu udzielił Małysz.

Adam Małysz o swojej wierze

W wywiadzie, którego na łamach PAP, udzielił przed świętami 2012 roku, Małysz opowiedział o różnicy między wyznaniem swoim a swojej żony.

- Bóg jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, która dziś ma 15 lat, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału. Luteranami byli na przykład Jan Kochanowski, Mikołaj Rej, Oskar Kolberg, Józef Piłsudski, Władysław Anders, a wśród znanych obecnie osób Jerzy Buzek - powiedział Adam Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża

2. Akcja, która przywraca wiarę w ludzi. Tutaj potrzebujący zje za darmo

3. Wiemy, ile brakuje do opłacenia emerytur. Nie mamy dobrych wieści

4. Polityk PiS o wydawaniu pieniędzy na Łuk Triumfalny: Biedni ludzie zawsze będą

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Po śmierci pana pies zniknął. Po kilku dniach rodzina odwiedziła grób i odkryła druzgocącą prawdę