Adam Małysz wspiera środowisko LGBT. Pixabay
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Listopada 2019

Adam Małysz nie bał się o tym mówić. Wsparł wyjątkową akcję, spadła na niego fala krytyki

Adam Małysz zdecydowanie nie należy do grona sportowców, podzielających poglądy Zofii Klepackiej. Skoczek sprzeciwił się homofobii i mowie nienawiści, za co wylała się na niego fala krytyki.

Można by pomyśleć, że Adam Małysz traktowany jest niemal jak dobro narodowe i nie ma w Polsce osób, które mają o nim złe zdanie. Wystarczyło jednak, aby najsłynniejszy, polski skoczek przeciwstawił się homofobii.

Małysz włączył się do akcji, będącej odpowiedzią na pojawiające się na trybunach, siejące nienawiść hasła. Przypominamy, że kibice Legii Warszawa, Wisły Płock i Lechii Gdańsk, przygotowywali i prezentowali podczas meczy transparenty, takie jak "Warszawa wolna od pedalstwa" czy "Sodomici, pedały i pedofile z LGBT! Łapy precz od naszych dzieci!".

Telewizja Republika usunęła wpis o cudownej adopcji. Ale w internecie nic nie ginieTelewizja Republika usunęła wpis o cudownej adopcji. Ale w internecie nic nie ginieCzytaj dalej

Poza Małyszem w akcję "Sport Przeciw Homofobii", włączył się również, m.in. Radosław Majdan.

- Wśród sportowców są osoby o różnych poglądach, wyznaniach czy orientacji. Pomijając skandaliczność samych haseł, ludzie wywieszający obraźliwe transparenty nie wiedzą przecież, czy przy okazji nie obrażają i nie grożą swoim ulubieńcom, zawodnikom, którzy w barwach ich drużyny biegają po boisku. Czy z racji pewnych różnic, jakaś osoba nie ma prawa wspierać zawodników, nie ma dla niej miejsca na stadionie? Dla mnie to nie do pomyślenia - tłumaczył swoją decyzję Małysz na łamach "Wprost".

Adam Małysz bierze udział w szlachetnej akcji. Spotyka się z krytyką

Nie wszyscy politycy i komentatorzy zrozumieli intencje Małysza, przypisując im polityczny charakter. Anna Maria Siarkowska, posłanka PiS, skomentowała postawę skoczka, publikując na Twitterze film. Widać na nim dawny występ Małysza, który przewrócił się podczas lądowania.

- Na tym filmie widać, co się dzieje z człowiekiem, jak mu odjedzie lewa narta. Przykre. - To komentarz do najnowszej okładki tygodnika - skomentowała Siarkowska.

Do polityk dołączyło się kilka innych, prawicowych kont. Przeglądając Twittera, znaleźć możemy m.in. komentarze mówiące, że "skoczek dał się zatrudnić Schetynie".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Chwilę przed finałem Jurek Owsiak ujawnia kulisy walki o emisję WOŚP w TVP. „Co się tam u Was dzieje?"

2. Piotr Najsztub potrącił staruszkę na pasach. Dlaczego sąd go uniewinnił?

3. Tego nie można cenzuralnie skomentować. Publicysta Radio Maryja ujawnił dane ofiary księdza pedofila

4. Abp Głódź poświęcił kolejną placówkę. "Nie był zaproszony"

5. SGGW może mieć bardzo poważny problem. Kary mogą pójść w miliony

6. Czeka nas seria dramatycznych zdarzeń. Jackowski przewidział losy Roberta Lewandowskiego i jego kolegów