Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy na antenie Polsat News mówił m.in. o "Tęczowym disco". Polityk potępił to wydarzenie.. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Czerwca 2020

Adam Bielan ostro o "Tęczowym disco". Nie wytrzymał i skomentował bez ogródek, skandaliczne

Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, był gościem Tomasza Machały w programie "Graffiti" na antenie Polsat News. Polityk PiS mówił m.in. o "Tęczowym disco" pod Pałacem Prezydenckim, które odbyło się w święto Bożego Ciała. Bielan zdecydowanie potępił to wydarzenie i nie krył swojego oburzenia. Padły m.in. słowa o "pluciu w twarz katolikom".

- Organizowanie tego rodzaju imprez w święto, które dla większości Polaków jest bardzo ważne, jest czymś niestosownym. Rozumiem, że środowiska Lewicowe mają potrzebę ekspresji, ale nie widzę powodów, by pluć w twarz katolikom - powiedział Adam Bielan o "Tęczowym disco" w programie "Graffiti" w Polsat News.

ONZ wydało poważne ostrzeżenie. Zagrożenie może dotknąć milionów ludzi, potrzeba natychmiastowej reakcjiONZ wydało poważne ostrzeżenie. Zagrożenie może dotknąć milionów ludzi, potrzeba natychmiastowej reakcjiCzytaj dalej

Adam Bielan o "Tęczowym disco", poglądach Dudy i środowisku LGBT

Wczoraj, w dniu katolickiego święta Bożego Ciała, przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie doszło do nietypowego wydarzenia. "Tęczowe disco" zorganizowane zostało przez aktywistów ruchu LGBT i podzieliło Polaków, szczególnie oburzając środowiska skrajnie prawicowe i katolickie. Na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem w godzinach wieczornych pojawiło się bowiem kilkadziesiąt osób z tęczowymi barwami, które wspólnie śpiewały i tańczyły w rytm puszczanych przez siebie piosenek. To zdarzenie nie przypadło do gustu także m.in. Adamowi Bielanowi, rzecznikowi sztabu Andrzeja Dudy, który skrytykował je wieczorem na antenie Polsat News, przy okazji próbując uderzyć także w Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta z ramienia KO.

- Trzaskowski publicznie mówił o tym, że chciałby być pierwszym prezydentem stolicy, który udzieli ślubu parze homoseksualnej. To postulat sprzeczny z polską konstytucją - powiedział Bielan w Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Absurdalny materiał Wiadomości TVP z protestu pod Pałacem Prezydenckim. Pasek przejdzie do historii
2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko

- Andrzej Duda zebrał je wszystkie w jednym dokumencie, "Karcie rodziny". Pan prezydent zawetowałby ustawę o związkach partnerskich, ustawę o małżeństwach homoseksualnych i tym bardziej zawetowałbym ustawę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne - mówił szef sztabu Dudy, w rozmowie z Polsat News, o poglądach prezydenta.

Na tapetę wzięty został także Zbigniew Boniek, prezes PZPN. - Zbigniew Boniek jest od wielu lat zaangażowany politycznie. Uważam, że prezes PZPN nie powinien tego robić. Jest bardzo niekonsekwentny, bo pisał rok temu, żeby nie straszyć dzieci LGBT, tylko przygotować im program związany ze sportem - mówił szef sztabu Andrzeja Dudy pytany o wpis Bońka na Twitterze, gdzie zaapelował do Bielana, żeby nie straszył go "żadnym LGBT".

Czwartkowe wydarzenie przed Pałacem Prezydenckim za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował także Paweł Rabiej, wiceprezydent stolicy, który uważa z kolei, że to prowokacyjne działanie prawicowych działaczy. "Prawicowi działacze szykują dziś w Warszawie prowokację »Tęczowe disco pod pałacem«, by skompromitować społeczność LGBT" - napisał na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawo jazdy kategorii B z nowymi uprawnieniami. Już niedługo zmiany w ustawie
  2. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące

Źródło: Polsat News / Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News