ABW
Źródło: Youtube/ TheWarsaw1
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Listopada 2019

Pamiętacie jak PiS straszył uchodźcami? ABW zatrzymało polskich naśladowców Breivika

ABW przeprowadziło akcję w Warszawie i Szczecinie, w ramach której doszło do aresztowania dwóch osób. Należały do rozbitej przez agencję grupy ekstremistycznej. Niedoszli terroryści na celownik wzięli sobie muzułmanów, których prześladowali i szykanowali. W planach mieli zamachy z użyciem materiałów wybuchowych.

Grupa miała wzorować się na terrorystach takich, jak Andres Breivik i Brenton Tarrant. Jak informuje "Wirtualna Polska", dwóm osobom postawiono zarzuty "przygotowania do przestępstwa sprowadzenia zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w formie planowania eksplozji materiałów wybuchowych, publicznego nawoływania do zabójstwa wobec grup etnicznych i wyznaniowych, posiadania bez wymaganego pozwolenia materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji, a także przewozu narkotyków wewnątrz UE".

Marsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latachMarsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latachCzytaj dalej

Zatrzymani mogli być powiązani z Brunonem K., który planował dokonać zamachu na Sejm, podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów.

ABW zabezpieczyła niebezpieczne środki

Na warszawskich Włochach, w domu jednorodzinnym, agencja znalazła broń palną, amunicję i środki służące do konstruowania materiałów wybuchowych. W przeszukiwanych mieszkaniach znajdowały się również narkotyki, elektroniczne nośniki danych oraz książki, instruujące jak wykonać domowej roboty bombę.

Na terenie poligonu Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce doszło do zneutralizowania materiałów wybuchowych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocje

2. Abp Marek Jędraszewski będzie z siebie dumny? Znalazł się w "Brunatnej Księdze"