ABW. CEZARY PECOLD SE/ EAST NEWSŹródło: CEZARY PECOLD SE/ EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Maja 2020

Onet: Prostytutka w siedzibie ABW. Obawa o wyciek danych

ABW: W Wydziale Zamiejscowym w Szczecinie doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego miał wprowadzić do siedziby nieuprawnioną osobę. Część funkcjonariuszy obawia się o ujawnienie ich danych.

Według ustaleń Onetu, które przytacza gazeta.pl, wynika, że do zdarzenia miało dojść w październiku 2019 r. W nocy do wydziału ABW w Szczecinie taksówka przywiozła kobietę, która przebywała tam ok. dwóch godzin. Sprzed siedziby miał ją później odebrać ten sam samochód.

Niepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikatNiepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikatCzytaj dalej

ABW: Prostytutka w pomieszczeniu z wrażliwymi danymi

Z relacji portalu dowiadujemy się, że następnego dnia rano jeden z funkcjonariuszy znalazł w pomieszczeniu służby dyżurnej zużytą prezerwatywę i "ślady organiczne". Poinformował o tym swojego przełożonego. Po sprawdzeniu monitoringu, ustalono, że kobieta, która przebywała w nocy na terenie ABW jest prostytutką.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
2. Kiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniach

Ponadto miała ona znajdować się w pomieszczeniu, w którym przechowywano dane osobowe, włącznie z prywatnymi adresami i numerami telefonów wszystkich funkcjonariuszy oraz informacje dotyczące procedur alarmowych. Dodatkowo znajdowała się tam również szafa pancerna z bronią i amunicją. W związku z tym część pracowników wyraziło swoje obawy przed ujawnieniem ich danych bądź przekazaniem ich nieuprawnionym osobom.

Podejrzewany o zaproszenie kobiety funkcjonariusz miał przekonywać, że była to jego kuzynka. Jak podaje Onet, nie wyciągnięto wobec niego żadnych konsekwencji. Agencja nie ustaliła tożsamości kobiety, oraz nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie tych doniesień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł

Źródło: gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News