Abp Sławoj Leszek Głódź. Wikipedia/Jarosław KrukŹródło: Wikipedia/Jarosław Kruk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Lutego 2020

Abp Głódź boi się o własne życie. Pisze o chorobie nowotworowej i zapowiada kroki prawne

Abp Sławoj Leszek Głódź wystosował bardzo emocjonalne oświadczenie, w którym ujawnił swój obecny stan zdrowia. Właśnie nim motywuje decyzję o skierowaniu sprawy oskarżeń medialnych pod jego adresem na drogę prawną.

Abp Sławoj Leszek Głódź od jakiegoś czasu nie schodzi ze świecznika. Powodem nie są bynajmniej jego zasługi dla życia kościoła. W ubiegłym roku duchowny został głównym, choć zarazem czarnym bohaterem materiału TVN24 "Czarno na białym".

Super Express: Paweł Królikowski nie żyjeSuper Express: Paweł Królikowski nie żyjeCzytaj dalej

W reportażu ujawniono nadużycia, jakich według jego podwładnych, dopuszczał się Głódź. Mobbing i alkohol miały być stałym punktem pracy z metropolitą. Po emisji programu, grupa wiernych z Gdańska napisała list, którego ostatecznym adresatem był papież Franciszek. Poza powtórzeniem doniesień z materiału, Gdańszczanie wspomnieli w piśmie również o szerzeniu przez arcybiskupa nienawistnych haseł i innych przewinieniach.

- Przede wszystkim Arcybiskup przez wiele lat ewidentnie działał na rzecz oskarżonych o pedofilię duchownych, co do których winy nie ma wątpliwości. Między innymi chronił ks. Mirosława Bużana, skazanego za molestowanie 15-letniej dziewczynki, awansował go, a o wyroku nie zawiadamiał odpowiednich władz w Watykanie - dowiadujemy się z listu.

Abp Sławoj Leszek Głódź boi się o swoje życie

Ostatecznie Stolica Apostolska wyznaczyła specjalnego obserwatorem, którego zadaniem jest przekazanie Watykanowi raportu na temat Głódzia. Arcybiskup nie wytrzymał i wystosował specjalne oświadczenie.

 - Po raz kolejny został przeprowadzony przez niektóre media brutalny atak na moją osobę. W używanej przez nie narracji w sposób wyraźny uwidaczniają się próby podjudzania opinii publicznej do nienawiści względem mnie przez stosowanie manipulacji i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Za niepozorny SMS zapłacisz majątek. Uwaga na naciągaczy
2. Zwrócił mu uwagę, w odwecie pokiereszował twarz. Policja szuka młodego człowieka z autobusu 186

Metropolita podkreśla w piśmie, że według jego wiedzy, sprawy duchownych, którzy dopuścili się przestępstwa prowadzone są "zgodnie z procedurami określonymi przez Stolicę Apostolską i Konferencję Episkopatu Polski".

 - W związku z tym, że moje bezpieczeństwo i życie zostało zagrożone, a także stan mojego zdrowia spowodowany chorobą nowotworową nieustannie się pogarsza, będę zmuszony wystąpić na drogę działań prawnych. Taką możliwość otwiera przykład św. Pawła Apostoła, który w sytuacji zagrożenia życia skorzystał z obwiązującego wówczas prawa - dowiadujemy się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  2. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]