Abp Sławoj Leszek Głódź obecny na uroczystym otwarciu oddziału szpitala w Gdańsku
Źródło:facebook.com/piotr.kowalczuk.GDN
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Listopada 2019

Abp Głódź poświęcił kolejną placówkę. "Nie był zaproszony"

Abp Sławoj Głódź zjawił się na uroczystym otwarciu wyremontowanego oddziału szpitala w Gdańsku. Czy aby na pewno powinien znaleźć się na liście zaproszonych gości i, w dodatku, dokonać poświęcenia oddziału?

W środę odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensiologii w szpitalu im. Kopernika w Gdańsku. Szpital ten jest podległy samorządowi województwa pomorskiego. Szpitale marszałkowskie nadzoruje członek zarządu województwa pomorskiego i działaczka Nowoczesnej - Agnieszka Kapała-Sokalska. Ugrupowanie opowiada się m.in. za świeckim państwem. Wojewodą jest natomiast Dariusz Drelich (PiS) i niemal tradycją stało się już, że przy wszelkich ważnych uroczystościach towarzyszy mu metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Tak było i tym razem. Musiało odbyć się poświęcenie oddziału, jednak zamiast zaproszonego w tym celu proboszcza, poświęcił go abp Głódź.

Będzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio MaryjaBędzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio MaryjaCzytaj dalej

Abp Sławoj Głódź niezaproszony, a jednak obecny?

- Ani przedstawiciele szpitala, ani urzędu marszałkowskiego nie zapraszali na to wydarzenie arcybiskupa. W związku z tym obecna na otwarciu marszałek Agnieszka Kapała-Sokalska nie wiedziała wcześniej o wizycie abp. Głódzia - mówi dla Wyborczej Michał Piotrowski, rzecznik prasowy marszałka województwa pomorskiego.

facebook.com/piotr.kowalczuk.GDN

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ujawniono cennik usług pogrzebowych w parafiach. Drogo?

2. Pracownicy Caritasu przerywają milczenie. Ujawniają skrajną patologię w kościelnej organizacji

3. 98-letnia kobieta anioł z warszawskich Bielan. Poświęciła się dla kotów

4. Chwilę przed finałem Jurek Owsiak ujawnia kulisy walki o emisję WOŚP w TVP. „Co się tam u Was dzieje?"

5. Czeka nas seria dramatycznych zdarzeń. Jackowski przewidział losy Roberta Lewandowskiego i jego kolegów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News