Abp Marek Jędraszewski. https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/40409962620Źródło: https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/40409962620
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Stycznia 2020

Abp Marek Jędraszewski dał do pieca. Noworoczna msza pełna kontrowersji

Abp Marek Jędraszewski odprawił noworoczną mszę w bazylice w Krakowie. Z tej okazji po raz kolejny wspomniał o ekologii. Padły dość zaskakujące słowa.

Jak podaje wp.pl, Jędraszewski przypomniał znów, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i kazał mu czynić Ziemię poddaną sobie – To znaczy, żebyśmy umieli na tę Ziemię patrzeć z taką odpowiedzialnością i z taką miłością, z jaką On powoływał ten świat do istnienia – mówił.

Abp Marek Jędraszewki znów o ekologii

– Chcąc budować pokój, trzeba szukać prawdy odrzucając wszelkie kłamliwe ideologie. Ten pokój trzeba budować nieustannie, bo nie jest on dany raz na zawsze, jest skarbem, który można łatwo utracić – przekonywał Marek Jędraszewski. Zdaniem "Wirtualnej Polski" odnosił się tu do nauczania papieża Franciszka.

Tadeusz Rydzyk dostał od rządu super prezent. Z naszych podatkówTadeusz Rydzyk dostał od rządu super prezent. Z naszych podatkówCzytaj dalej

Jędraszewski pouczał zebranych w bazylice wiernych, by "odnawiać relacje z innymi stworzeniami, by szanować bogactwo i piękno stworzeń, które stanowią wielki Boży dar", pisze WP.

Przypomnimy, że Jędraszewski stwierdził w jednym z wczesniejszych wywiadów, że "ekologizm to zjawisko niebezpieczne" oraz "sprzeczne z Biblią". Po tych słowach zwaliła się na niego istna lawina krytyki. Byli jednak i tacy, którzy brali arcybiskupa w obronę. Wśród nich m.in. kardynał Zenon Grocholewski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm

3. Papieżowi puściły nerwy. Wszystko zostało nagrane, Franciszek przeprasza

4. Dwie ofiary śmiertelne, amputacja, tysiące interwencji. Podsumowanie sylwestrowej nocy

5. Jej piosenki śpiewała Irena Santor i Alina Janowska. Nie żyje autorka słynnych piosenek i książek, Helena Kołaczkowska

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News