Abp Jędraszewski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Stycznia 2020

Abp Marek Jędraszewski przeszedł samego siebie. "Już nie wiadomo, kto jest mężczyzną"

Abp Marek Jędraszewski w niedzielę wygłosił kazanie w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Autor słynnych słów o "tęczowej zarazie" kolejny raz nawiązał do gender oraz niewątpliwej szkodliwości tej "ideologii". Zdaniem metropolity krakowskiego "podważa się wszystko to, co składa się na najbardziej oczywiste prawdy o człowieku".

Msza, podczas której abp Jędroszewski w swoim stylu przestrzegał przed wszelkimi plugastwami, została odprawiona z okazji spotkania opłatkowego rodzin i małżeństw Archidiecezji Krakowskiej. Zebrane w sanktuarium rodziny usłyszały z ust duchownego, że "czasy, w których żyjemy, są czasem wielkiego zagubienia, ponieważ obecnie odrzuca się nauki Chrystusa".

– Wstydzi się Europa, zwłaszcza swoich chrześcijańskich korzeni. I co jej pozostaje? Podważenie wszystkiego tego, co składa się na najbardziej, wydawałoby się dotąd, oczywiste prawdy o człowieku. Bo oto wszystko jest płynne, wszystko się wydaje, nie ma nic stałego – mówił Jędraszewski, cytowany przez gazetę.pl.

– W myśl ideologii gender i pochodzącej z niej ideologii LGBT już nie wiadomo, kto jest mężczyzną, kto jest kobietą, to w każdym momencie może być odwołane, zaprzeczone. Nie liczy się nawet to, co o człowieku mówi biologia. Wszystko jest do odwołania – przekonywał zgromadzonych w sanktuarium wiernych metropolita krakowski.

W areszcie śledczym zmarł znany znachor. O jego terapiach słyszała cała PolskaW areszcie śledczym zmarł znany znachor. O jego terapiach słyszała cała PolskaCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski: ten dotychczasowy świat się kończy

Jako że zostały poruszone tematy gender oraz LGBT, nie mogło zabraknąć również wzmianki o kolejnym wielkim zagrożeniu, a więc ekologii, czy może raczej, by zacytować Jędraszewskiego, "ekologizmie".

– Człowiek chce za wszelką cenę stawiać się na miejsce Boga i kolejne fałsze ogłaszać jako prawdę ostateczną i nienaruszalną, związaną z nieubłaganym postępem ludzkości – cytuje słowa arcybiskupa Jędraszewskiego gazeta.pl. I dalej: – Bo jeżeli zaczyna się ogłaszać, że głównym szkodnikiem i w jakiejś mierze przekleństwem Ziemi jest człowiek i że przyszłość naszej planety powinna należeć do zwierząt i do roślin, ale nie dla człowieka, to kończy się jakiejś mierze ten dotychczasowy świat, bo traci się tę prawdę objawioną przecież przez Boga, że człowiek jest istotą wyjątkową, stworzoną i na jego obraz, i na jego podobieństwo, i że jak długo człowiek będzie wpatrywał się w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, tak długo będzie miał nadzieję także dla siebie (...) – grzmiał duchowny.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa papieża Franciszka, który niewiele ponad miesiąc temu apelował o walkę z globalnym ociepleniem i "opiekę nad naszym wspólnym domem". Franciszek wspomniał kulturowe wyzwanie, przed którym stajemy my wszyscy. Papież zaznaczał, że "wizja integralnego rozwoju ludzkości musi się ukształtować w ośrodkach edukacji i kultury, w których budowana jest świadomość, gdzie szkoli się w zakresie odpowiedzialności politycznej, naukowej i ekonomicznej oraz, bardziej ogólnie, tam, gdzie podejmowane są odpowiedzialne decyzje".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania

2. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

3. Jurek Owsiak z własną partią polityczną? Polki i Polacy jasno wyrazili, co myślą

4. Suczka całe życie spędziła na krótkim łańcuchu. Właścicielka na nagraniu tłumaczyła się w skandaliczny sposób

5. Jest gejem i ateistą ale zaprosił księdza po kolędzie. Zdumiewające zachowanie duchownego

6. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką