Abp Marek Jędraszewski
Źródło: youtube/Archidiecezja Krakowska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Listopada 2019

Abp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczyk

Abp Marek Jędraszewski, podczas "Dialogów" w Kolegiacie Świętej Anny, mówił o ludzkiej seksualności. To nie pierwszy raz, kiedy metropolita odnosi się do moralności i wyraża opinie. Kiedy ostatni raz zahaczał o temat seksualności, obraził środowisko LGBT, nazywając je "tęczową zarazą", za co trafił do tzw. "Brunatnej Księgi".

Tym razem Jędraszewski wygłosił katechezę i odpowiadał na pytania wiernych, oscylujące wokół tematu „Piękno seksualności. Porozmawiajmy o wielkim darze”.

– Seksualność jest ogromnym darem i niezwykłym wyniesieniem człowieka spośród wszystkich innych istot tej ziemi, a z drugiej strony należy mieć poczucie kruchości, że tak wiele zostało nam dane, tak łatwo to zniszczyć, skrzywdzić drugą osobę, a także siebie – mówił Jędraszewski.

Będzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio MaryjaBędzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio MaryjaCzytaj dalej

Łagodny wstęp nie przekreślił faktu, iż w dalszej części "Dialogów", pojawił się wątek homoseksualizmu, o którym metropolita mówi w jednoznaczny, często ofensywny sposób.

Abp Marek Jędraszewski o zbawieniu osób nieheteroseksualnych

– To jest zasadnicza prawda głoszona nieustannie przez Kościół: oddzielać osobę od jej czynu. Jeśli czyn jest z punktu widzenia moralnego niedobry, nie możemy tego pochwalać, natomiast to nie znaczy, że potępiamy tę osobę - powiedział metropolita w odpowiedzi na pytanie, jak katolik powinien traktować osoby homoseksualne.

Temat nieheteronormatywności na chwilę zszedł z tapety, kiedy Jędraszewski został zapytany o kwestię antykoncepcji. Metropolita uznał jej stosowanie za niemoralne. Dodał, że "ruch deprawacji ducha zaczął się od 1968 r".

Chwilę później, po raz kolejny padło pytanie o homoseksualizm, a dokładnie, czy osoba takiej orientacji, żyjąca w czystości, może zostać zbawiona.

- Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą - skwitował sprawę Jędraszewski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet

2. PiS zareaguje? Papież Franciszek porównuje współczesnych polityków do III Rzeszy

3. Ksiądz przyznał się do molestowania uczennic. Parafianie go bronią. "Małe paproki same do niego lecą"

4. Tadeusz Rydzyk sprofanował wizerunek Matki Boskiej? Kultowe zdjęcie