Abp Marek Jędraszewski. CEZARY PECOLD/SE/EAST NEW/East News
Źródło: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEW/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Lutego 2020

Abp Jędraszewski ma powody do niepokoju. Jutro dziennikarze ujawnią porażający tekst o pedofilii w krakowskiej kurii

Abp Marek Jędraszewski ma powody do niepokoju. Gazeta Wyborcza na jutro zapowiedziała publikację, która może wstrząsnąć krakowską kurią.

Tekst Marcina Wójcika, który ukaże się w jutrzejszej "Wyborczej" nosi tytuł "Zły dotyk biskupa z Krakowa" i jak dowiadujemy się z zajawki, dotyczy przypadku tamtejszego duchownego o skłonnościach pedofilskich. Jego ofiara przekazała do nuncjatury apostolskiej w Polsce list, który trafić ma do papieża Franciszka. Celowo ominęła krakowską kurię. Bała się stronniczości.

Tadeusz Rydzyk ma mroczną przeszłość. Zatrważające fakty, o których nikt nie wiedziałTadeusz Rydzyk ma mroczną przeszłość. Zatrważające fakty, o których nikt nie wiedziałCzytaj dalej

- Biskup wsuwa 15-letniej Monice rękę pod koszulę, dotyka piersi, drugą rękę wciska między uda. Szepcze: 'Bóg mi ciebie zesłał. Przez ciebie chce mnie nauczyć czułości - czytamy we fragmencie.

Abp Marek Jędraszewski zareaguje?

Do sprawy odniósł się Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Przyznał, że o skandalu słyszał tylko z relacji ustnych. Przewiduje jednak, iż może dojść do prawdziwego "tsunami".

- Tak czy siak jest to arcypoważny problem dla Archidiecezja Krakowska. Oby tylko kuria nie zbagatelizowała sprawy i nie wydała jakiegoś pokrętnego komunikatu, takiego jak w sprawie trzech zwolnionych dziennikarek. Oby także arcybiskup Marek Jędraszewski nie zachował się tak samo jak ws. abp. Juliusza Paetza, którego wspierał wbrew relacjom skrzywdzonych kleryków - napisał na swoim facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Widzowie kochali ją za dobre serce. Niestety nie żyje, musieli przerwać odcinek z załamaną Dagmarą