Abp Marek Jędraszewski. Youtube/Telewizja Republika
Źródło: Youtube/Telewizja Republika
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Grudnia 2019

Abp Marek Jędraszewski odlatuje na święta. Wymyślił nowe zagrożenie, już nie LGBT

Abp Marek Jędraszewski jest, obok abp Leszka Sławoja Głódzia, jednym z najbardziej kontrowersyjnych metropolitów w polskim kościele. Etykietę tę zawdzięcza nie tylko doniesieniom o niewłaściwym zachowaniu w stosunku do podwładnych, ale i swoim poglądom. Jędraszewski lubi komentować wydarzenia na świecie, jednocześnie, wzbudzając przy tym oburzenie opinii publicznej.

Tak było chociażby w przypadku głośnej "tęczowej zarazy", za którą Jedraszewski trafił do "Brunatnej Księgi" stowarzyszenia "Nigdy Więcej". Jego najnowsze wynurzenia może nie maja znamion mowy nienawiści, ale absurdu.

Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacjiNasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacjiCzytaj dalej

Goszcząc w Telewizji Republika, duchowny został zapytany o Gretę Thunberg - młodą, emblematyczną aktywistkę na rzecz ekologii. Ryszard Gromadzki, który przeprowadzał rozmowę w towarzystwie Doroty Kanii, przytoczył manifest dziewczyny. Thunberg dostrzega w nim relację, między zmianami klimatycznymi a patriarchatem.

- Można to skwitować jedną rzeczą: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, w jakiejś mierze klasowego, a właściwie płciowego i w imię równości trzeba zerwać z tą tradycją, która jest tradycją judeochrześcijańską - skomentował wątek metropolita.

Abp Marek Jędraszewski ostrzega

Duchowny podkreślił, że poglądy aktywistki są bardzo niebezpieczne.

- To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga, Bóg się tym światem zachwyca, jest dobre wszystko, co stworzył. Człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. Tam też jest powiedziane: „czyńcie sobie ziemię poddaną” - powiedział Jędraszewski.

Już teraz w internecie pojawiają się komentarze, jakoby metropolita znalazł nowego kozła ofiarnego. Zamiast LGBT walczyć będzie z "ekologizmem", jak określił to Gromadzki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu

3. "Udają kogoś, kim nie są". Majdan ujawnił, jak wygląda sytuacja osób homoseksualnych w piłce nożnej

4. Myślicie, że mięso świeżego karpia jest zdrowe? Nic bardziej mylnego

5. Zagadka tylko dla bardzo spostrzegawczych. Na pewno jej nie rozwiążecie

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak